ממיסטיקה חב״דית למהפכה משיחית: עיונים בתורת הרבי מלובביץ'

מתוך: סדר בוקר

הרבי מנחם מנדל שניאורסון (הרבי מלובביץ') היה האדמ"ור השביעי והאחרון של חסידות חב"ד, ואחת הדמויות המשפיעות ביותר על העולם היהודי שלאחר השואה. "הרבי", שזוהה בקרב חסידיו (ואולי אף בעיני עצמו) כ"מלך המשיח", העמיד את תורתו על עיקר אחד מרכזי החותר לאחדות שבין האלוהי והאנושי: "קודשא בריך הוא, אורייתא, וישראל – כולא חד." 
כיצד מוליך עיקרון מיסטי זה אל עבר המהפכה המשיחית שנקשרה בדמותו? איך הצליח לכרוך את התפיסה ההיסטורית של המשיחיות היהודית אל תוך פריזמה חסידית-מיסטית מודרנית? והאם אכן בכוחה של תפיסה זו לגאול את כלל החברה האנושית? בסדרה נעקוב אחר התפתחות תפיסתו של הרבי, החל מהמיסטיקה החב"דית ועד לתנועה המשיחית שיצר – על סיכוייה וסכנותיה. 

הרב ד"ר ראובן הכהן אוריה הוא מורה, חוקר ומרצה לחינוך, מנהיגות ופילוסופיה יהודית. לאחרונה יצא ספרו "כֹּלאָ חַד: סודו המשיחי מיסטי של הרבי מלובביץ׳" (הוצאת אִדרא). 

Model.Data.ShopItem : 0 6

_
תוכנית הלימוד היומית של בית אבי חי, בשידור חי בזום מדי בוקר ב-9:00.
סדרות עיון עם מיטב החוקרים והחוקרות במקרא, תלמוד, פילוסופיה יהודית, קבלה ועוד.
 
ההרשמה לצפייה בשיעורים בשידור חי דרך ZOOM. לינק מצורף בכל עמוד סדרה. 
 
 

 

סדרה של מפגשים

מפגשים שהתקיימו

עוד בבית אבי חי

מישהו: לירז צ'רכי
מישהו: לירז צ'רכי
"הסיפורים והטראומות הם מאוד קשים", מספרת לירז צ'רכי על קרובי משפחתה ששרדו את הטבח ב-7 באוקטובר, "אבל אני לומדת מהם כל יום. הם נושאים את השכול באיזו אצילות נפש, שאוספת את כל הכוכבים אליה לאט לאט ומגדלת אותם מחדש". בפרק החדש של ״שיר תקווה״ מבצעת צ'רכי את השיר "מישהו" של יהודית רביץ, משתפת בתגובות מפתיעות שקיבלה ממאזיניה באיראן, ומתארת מחזה בלתי נשכח שראתה בהפגנה בלונדון למען משפחות החטופים.
מתוך: שיר תקווה
מוזיקה וידאו
22.02.24