הפודקאסט על הדרך מספר בקלילות, על הסיפורים ההיסטוריים מאחורי מסלולי הטיולים והאתרים היפים בארץ. בכל פרק יש הצעה למסלול לטיול משפחתי, עם סיפור היסטורי מרתק שהתרחש באותו המקום. כך למעשה, במהלך הנסיעה (והפקקים…) בדרך ליעד כל המשפחה מאזינה יחד לפרק הרלוונטי, לומדת מה קרה באותו אתר, מי חיו בו בעבר, את מי נוכל לפגוש היום. אחרי הכל הארץ שלנו מלאה בהיסטוריה מרתקת. ואפשר להתחיל את החוויה כבר מהדרך.

 

מגישות: יטבת פייראיזן-וייל ולירן ליפשיץ

אורח מיוחד: יניב ביטון בתפקיד אפרים הפקח (ילדי בית העץ, כאן חינוכית)

קרא עוד
לקבלת עדכונים על פרק חדש ב- Whatsapp
טיילת ארמון הנציב

כל שנה קהילה שלמה אופה לחם חגיגי ומיוחד בטעמו, לובשת לבן, ועולה לטיילת ארמון הנציב בירושלים לציין את חג הסיגד, חג שעד לא מזמן חגגו רק ביבשת רחוקה.
היום בישראל חוגגים בטיילת ארמון הנציב, המשקיפה על העיר העתיקה ירושלים. ביום המיוחד ...

קרא עוד
מחנה יהודה

אחחח, השוק השוק, הריחות, הצבעים, הקולות.. איזה בלאגן! 

בין אם אתן חובבות חומוס חם טרי טרי בשוק, ובין אם אתם מעדיפים את הזית בלאדי שלכם עד הבית עם שליח, את הפרק הזה כדאי לכם לשמוע. זה הזמן לקחת סלים, מילון עברי-ירושלמי ובטן מ...

קרא עוד
סטף
סטף

#28: סטף

07/07/22

האם השתתפתם פעם בהגרלה והרגשתם מרומים? האם ניסו לשכנע אתכם לעשות מהלימון לימונדה וזה רק הרגיז אתכם יותר? ובכן, אתם לא לבד!

הפעם נצא לטיול בסטף שבהרי יהודה – הנחלה שהוגרלה לשבט יהודה ונראתה בהתחלה פחות מוצלחת מהיתר. נטייל על...

קרא עוד
ראש פינה

מה דורש יותר מאמץ? לטוות שמלה מתולעי משי או להקים מושבה בראשית ימי היישוב היהודי?  ובכן מסתבר שהשניים שזורים זה בזה. הפעם נצא לטייל בעקבות מקימי  ומקימות המושבה הקסומה, ראש פינה, שבגליל העליון, נגלה את הקשיים הרבים איתם נאלצו ל...

קרא עוד
משכנות שאננים, ירושלים

אם חשבתם שמגפה מדבקת שינתה לנו את החיים, חכו שתשמעו מה קרה בראשיתה של ירושלים. 

בואו לטייל איתנו במשכנות שאננים, השכונה הראשונה של ירושלים מחוץ לחומות. בדרך נכיר את יהודית מונטיפיורי, האישה שהיתה צריכה להיות אגדה, אבל הצלחנו...

קרא עוד
בדרך לאילת - 2

עדיין בדרך לאילת? הנסיעה ארוכה וכבר נהיה משעמם? אתם מוזמנים להמשיך איתנו את הדרך ולשמוע איך אילת הפכה לעיר תיירות ונופש, איך היא קיבלה את שמה, ואיך פעם חיו בה בלי מזגן!

בונוס - המלצה על עצירה בפארק יוצא דופן שעושה חשק להתגלגל&hel...

קרא עוד
בדרך לאילת מבצע עובדה

 הדרך לאילת מרגישה לכם ארוכה? חכו שתשמעו מה חיילי צה"ל היו צריכים לעבור כדי להגיע עד אילת ב-1949, ועוד בלי הבונוס של חופשה בקצה. 

הצטרפו אלינו לנסיעה לאילת, גלו מה קרה בדרך הזו בימי קום המדינה, איך מבצע...

קרא עוד
שדה בוקר

מוכנים לרדת לנגב? הצטרפו לטיול שהתחיל כחלום חלוצי, התגלגל לקיבוץ והפך לביתו של "הזקן" דוד בן גוריון. בדרך נשמע על איך הוקם קיבוץ שדה בוקר, מה גרם לדוד בן גוריון לקנא כל כך, ומה הוא המגדל אור המסתורי שנראה בנסיעה דרומה. 
ספוילר ...

קרא עוד
סובב כנרת

אוהבים מעמולים? מנשנשים בכיף תמרים ארצישראליים? לא תאמינו, אבל פעם אי אפשר היה למצוא כאן אפילו  תמר מתוק אחד . הפעם נטייל בשביל סובב כנרת ונגלה היכן שננטע מטע התמרים הראשון לפני כמאה שנה! נגלה בזכות מי כל זה קרה וכמובן נשכשך בכנרת ה...

קרא עוד
עוד