אנשי השם | הרמח"ל
social
facebook whatsup email tweeter
שלחו
לחבר
"סרטי הקולנוע והטלוויזיה של אבי חי, מביאים סיפורים מהחיים, מהתרבות, מהמורשת ומהמסורת של היהודים בישראל, ונותנים ביטוי לרבגוניות המאפיינת את החברה היהודית-ישראלית. קרן אבי חי מזמינה מורים ומחנכים להשתמש בסרטים ללא תשלום למטרות חינוכיות שאינן מסחריות."
פרק זה עוסק בחייו המרתקים ובפועלו של הרמח"ל, ר' משה חיים לוצאטו, רק, מקובל, סופר ומשורר שחי באיטליה במאה השמונה-עשרה.

תקציר

פרק זה עוסק בחייו המרתקים ובפועלו של הרמח"ל, ר' משה חיים לוצאטו, רק, מקובל, סופר ומשורר שחי באיטליה במאה השמונה-עשרה. בפרק מספרים עליו ד"ר רוני ווינשטיין, ביטי רואי, הרב אהרון לוצ'י, רבה הראשי של פדובה, ד"ר אריאל הירשפלד, הרב דוד מנחם, ופרופ' משה הלברטל. חלק מהסרט צולם באיטליה, במקומות שבהם חי הרמח"ל, וכולל המחשות של אירועים חשובים מחייו כמו התגלותו של המגיד, המחשה משעשעת של הספר "מסילת ישרים" ועוד.

ייחודיותו הגדולה של הרמח"ל הייתה בעיקר בתורת הנסתר, הקבלה, אך הוא שלח ידו גם לתחומים אחרים כגון כתיבה בשפה העברית, תורת המוסר ועוד. ביאליק והרב קוק ראו עצמם כממשיכי דרכו. בתקופה שבה חי הרמח"ל התאוששה היהדות ממשבר משיחיות השקר של שבתי צבי, והיחס לכל המקובלים היה חשדני. זאת הסיבה שכאשר התפרסם שהרמח"ל חווה "גילויים" של "המגיד", הוא נחשד בשבתאות ונאסר עליו לעסוק בקבלה. הסרט מלמד פרק חשוב בהיסטוריה היהודית, ביהדות ובתורה, והוא מוצג בצורה מושכת ומרתקת שמתאימה גם לגילאים צעירים. 

 

נושאים בהם עוסק הסרט

 

  1. חייו ופועלו של הרמח"ל.
  2. שבתאות ומשיחיות.
  3. קבלה מעשית, תורת הנסתר.

 

ז'אנר: דוקומנטרי | ישראל, איטליה 2009 | 50 דקות | בימוי: אברהם קושניר | טורא הפקות

 

 

 icon  icon2   

 

שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus