אנשי השם | האר"י
social
facebook whatsup email tweeter
שלחו
לחבר
"סרטי הקולנוע והטלוויזיה של אבי חי, מביאים סיפורים מהחיים, מהתרבות, מהמורשת ומהמסורת של היהודים בישראל, ונותנים ביטוי לרבגוניות המאפיינת את החברה היהודית-ישראלית. קרן אבי חי מזמינה מורים ומחנכים להשתמש בסרטים ללא תשלום למטרות חינוכיות שאינן מסחריות."
תולדותיו וחייו של האר"י הקדוש, רבי יצחק לוריא, מנהיג הקבלה היהודי הגדול של צפת במאה ה- 16 אשר התגורר ופעל בה בסוף ימיו.

תקציר

תולדותיו וחייו של האר"י הקדוש, רבי יצחק לוריא, מנהיג הקבלה היהודי הגדול של צפת במאה ה- 16 אשר התגורר ופעל בה בסוף ימיו. הסרט בוחן מאין הגיע האר"י לצפת, כיצד נבנה מעמדו בה ומדוע דווקא שם, וזאת באמצעות קטעי אילוסטרציה, משחק, קריאת טקסטים ופרשנות של אנשי אקדמיה. במהלך הסרט מספרות דמויות לבושות לבן על האר"י מזוויות שונות, כולל הזווית המיסטית, וכן הוא מתואר מזווית היסטורית, מחקרית ארכיאולוגית-גיאוגרפית, מקומית, כל פעם על ידי אנשי מחקר באותו התחום.

הסרט מטעים את הצופה בגודל אישיותו של האר"י, רוחב ידיעתו במקורות היהדות, עומק הבנתו והתודעה הדתית החדשה שיצר ושהנחיל לתלמידיו. אגב כך מתעכב הפרק על ספר הזוהר (תורת הצמצום והתיקון), גלגול נשמות, קבלת שבת (לכה דודי), תפילתו המיוחדת של האר"י, והשפעתו על תלמידיו, בראשם ר' חיים ויטאל שכתב את דבריו. השפעתו של האר"י מגיעה עד לימינו, ונפרשת על פני כל העדות והזרמים. 

 

נושאים בהם עוסק הסרט

 

  1. תורת הקבלה  וחידושי האר"י.
  2. תפילות האר"י - קבלת שבת ותיקון חצות.
  3. העיר צפת – מרכזיותה מבחינה כלכלית ורוחנית.
  4. מושג הגאולה ותיקון העולם בתורת האר"י.
  5. השפעת האר"י בזמננו.
  6. גלגול נשמות.
  7. פקידת קברי צדיקים.
  8. מנהגי האר"י.

 

ז'אנר: דוקומנטרי | ישראל  2009 | 50 דקות | בימוי: אברהם קושניר | טורא הפקות

 

 

 icon  icon2   

 

שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus