אז הרצל אמר | אני חרדי 2007
social
facebook whatsup email tweeter
שלחו
לחבר
"סרטי הקולנוע והטלוויזיה של אבי חי, מביאים סיפורים מהחיים, מהתרבות, מהמורשת ומהמסורת של היהודים בישראל, ונותנים ביטוי לרבגוניות המאפיינת את החברה היהודית-ישראלית. קרן אבי חי מזמינה מורים ומחנכים להשתמש בסרטים ללא תשלום למטרות חינוכיות שאינן מסחריות."
חברה החרדית והתמורות המתחוללות בה בשנים האחרונות. אחד השינויים הגדולים הוא מגמת ההיפתחות אל החברה הישראלית ההכללית - מחברה מסתגרת ומתגוננת אל פתיחות - מבוקרת ואטית אמנם - לחיים המודרניים.

תקציר

 

פרק זה מוקדש לחברה החרדית ולתמורות המתחוללות בה בשנים האחרונות. אחד השינויים הגדולים הוא מגמת ההיפתחות אל החברה הישראלית הכללית - מחברה מסתגרת ומתגוננת אל פתיחות - מבוקרת ואטית אמנם - לחיים המודרניים. הרמן ועופרן נפגשים עם כמה דמויות חרדיות שמנהלות חיים מקצועיים המעידים על השינוי: ארכיטקטית, שתי עורכות דין, מנהל התכנית החרדית ללימודים אקדמאיים בקריה האקדמית אונו, פרסומאי ועורך עיתון. כולם מדברים על השינוי מההיבט האישי שלהם,  והמגוון מעיד על עומק השינוי והיקפו - נשים וגברים, ספרדים ואשכנזים, הבוחרים לעצמם קריירה יוקרתית וחיי רווחה, בדיוק כמו עמיתיהם בחברה הכללית. יחד עם זאת, המרואיינים מותחים גם ביקורת על החברה החרדית, בין היתר על השוביניזם, העדתיות והשיפוטיות של החברה שבה הם חיים. 

 

הנושאים שבהם עוסק הסרט

 

 1. חרדיות וציונות – מתח ושוני
 2. הפתיחות לעולם במגזר החרדי בשנים האחרונות
 3. הגזענות העדתית בחברה החרדית
 4. לימוד תורה מול מקצועות חופשיים
 5. מסורת מול חידוש בחברה החרדית היום
 6. ערכי העולם החרדי
 7. צניעות בעולם החרדי
 8. פרסום בעולם החרדי
 9. חינוך הילדים והנוער בחברה החרדית
 10. המתח שבין רצוי למצוי בחברה החרדית
 11. הייררכיית השידוכים בחברה החרדיתז'אנר: דוקומנטרי | ישראל 2007 | 40 דקות | בימוי : עדו בהט | הפקה: שולה שפיגל בע"מ

 

icon  icon2   

 

שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus