נבלות | פרק ראשון
נבלות | פרק ראשון
social
facebook whatsup email tweeter
26.10.10
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
אפרים ומושקה הם שני זקנים החברים כבר מימי נערותם, וכיום מנהלים שגרה משעממת וקשה של זקנה. במהלך הפרק מודגש הזעם, ואף השנאה, שצוברים הגיבורים לצעירים של היום העסוקים רק בעצמם. הפרק שזור בקטעי זיכרונות מימי הפלמ"ח המראים את מסירותם הגדולה למדינה ולעם. בסוף ה

ז'אנר: סדרת דרמה | ישראל 2010 | 42 דקות | בימוי: דרור סבו 
תסריט: דפנה לוין | הפקה: MY טי.וי, לי ירדני ואבירם בוכריס


תקציר: 

הסדרה עוסקת בכאב של דור הפלמ"ח, אנשי ערכים שמסרו עצמם על הארץ, אל-מול הציניות והריקנות של הדור בישראל של היום - נוער החושב רק על טובתו הפרטית ומקבל את מדינת ישראל כמובן מאליו. הסדרה עוסקת בכאב ההזדקנות.

 nevelot

סיפור המסגרת: שני חברים קשישים, שבצעירותם לחמו בפלמ"ח ובזקנותם הם מלאי זעם על הדור הצעיר, החוצפן והאגואיסטי במדינה שלמענה לחמו, יוצאים למסע רציחות של צעירים בתל אביב. הסדרה מבוססת על ספרו של יורם קניוק 'עיטים ונבלות'.

גיבורי הסדרה הם אפרים, הנשוי לזהבה, ומושק'ה שמעולם לא התחתן בשל אהבה נכזבת לתמרה, שבמהלך הפרק נהרג

 nblvt_06
ת בתאונת דרכים
כאישה מבוגרת. אפרים שמבין שהנדרסת היא תמרה, אהובתו הישנה של ידידו, לא מעז לספר לו על כך.

אפרים ומושקה הם שני זקנים החברים כבר מימי נערותם, וכיום מנהלים שגרה משעממת וקשה של זקנה. במהלך הפרק מודגש הזעם, ואף השנאה, שצוברים הגיבורים לצעירים של היום העסוקים רק בעצמם. הפרק שזור בקטעי זיכרונות מימי הפלמ"ח המראים את מסירותם הגדולה למדינה ולעם. בסוף הפרק, מסתכסכים אפרים ומושק'ה עם חבורת צעירים על חוף הים, ומגורשים מהם בבושת פנים. בעקבות זאת הם מתמלאים רגשות נקמה שמובילים אותם לפתוח במסע רצח שיתממש בפרקים הבאים.

הפרק והסדרה כולה קשים לצפייה. הם מטיחים בפני הצופה את הצד הקשה והפסימי של הזקנה בפרט ושל החיים בכלל.

 


 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus