מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 13
מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 13
social
facebook whatsup email tweeter
30.1.11
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
לאה מסבירה ליוסי שהיא צריכה ללדת בניתוח קיסרי כדי שלא יהיו לה צירים, ומבקשת ממנו שלא יצא לטיול בני-עקיבא כדי שיהיה לצידה. כשהיא בסוף מקבלת צירים יוסי נבהל ולא יודע מה לעשות. הוא מתקשר לשמעון ולא מצליח לתפוס אותו. לבסוף שמעון מגיע לבית החולים ויוסי כועס על

ז'אנר: דרמה | ישראל 2005 | 42 דקות | יוצרים : אודי ליאון ונסים לוי
בימוי: שי כנות | הפקה: סינפלוס


תקציר:

מעורב ירושלמי היא סדרת דרמה ישראלית המתארת משפחה מזרחית מסורתית ממוצא ג'רבי-תוניסאי המתגוררת בשכונת נחלאות בירושלים. סיפור המשפחה הוא סיפורה של החברה הישראלית, שכן כמו בציבור הישראלי, גם במשפחה זו חיים בכפיפה אחת דתיים, חילוניים, חרדים, ספרדים, אשכנזים, אנשי עסקים ולומדי תורה. הפסיפס המשפחתי משקף את התרבות הישראלית ואת האתגרים המעסיקים אותה כגון: זהות יהודית ודתית, שירות בצבא, ציונות, וכן נושאים כלל אוניברסליים כגון אהבה, זוגיות ויחסי הורים-ילדים.

לאה מסבירה ליוסי שהיא צריכה ללדת בניתוח קיסרי כדי שלא יהיו לה צירים, ומבקשת ממנו שלא יצא לטיול בני-עקיבא כדי שיהיה לצידה. כשהיא בסוף מקבלת צירים יוסי נבהל ולא יודע מה לעשות. הוא מתקשר לשמעון ולא מצליח לתפוס אותו. לבסוף שמעון מגיע לבית החולים ויוסי כועס עליו ומסרב לדבר איתו כי הוא לא היה זמין בתקופה רגישה כל כך של ההיריון.

בפרק עולה סוגיית הכבוד והיראה. שמעון מגלה כי לאביו, חכם אליהו, יש עבר משותף עם משפחת טובול, מכיוון שבעבר, בטוניס, הוא התיר אותם מנידוי. טובול המום מהמפגש עם חכם אליהו, ורואה בו אדם גדול ומכובד. הוא מבין שלולא אליהו הוא לא היה קיים ולכן מוותר בכניעה לאפרים ומסכים להפסיק לרדוף אותו. הוא מוכן אף לשלם בעצמו לרוזנטל את החוב של אפרים. ערכי הכבוד והיראה לחכם אליהו שעליהם גדל גורמים לטובול להתרכך ולשנות את עמדתו.

בפרק האחרון לעונה נסגרים מעגלים רבים. איציק מסביר לנועה שהוא אוהב אותה ורוצה להתחתן איתה בגללה, ולא בגלל שהיא בהיריון. פבלו מסביר לאריאלה שהוא אוהב אותה ורוצה להיות איתה אבל שהוא לא רוצה להתחתן, ולכן הם נפרדים. אפרים, שנאלץ להסתתר, מתחרט שלא שמע לקול לבו והלך לענייני עסקים במקום ללמוד תורה. הריחוק ממשפחתו קשה לו ולאחר שבית הכנסת נשרף הוא מתקשר למשפחה.

המתח לקראת הלידה של לאה מאחד את כל המשפחה המגיעה לבית החולים ומתפללת להצלחתה. מדובר בלידה בסיכון גבוה ובסיכויי הצלחה נמוכים, אך לבסוף נולד תינוק בריא וגם לאה חשה בטוב. מאידך, בליל הלידה נופח חכם אליהו את נשמתו. המשפחה המומה ואבלה על מות האב והסב האהוב והנערץ. פרק נסב סביב מוות ולידה, כאב ושמחה, סוף והתחלה.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus