ארץ חפר - שיחה שביעית: בעקבות שודדי העתיקות

בית אבי חי מזמין אתכם להצטרף למסע בעקבות התגליות והממצאים החשובים והמרתקים שנתגלו בחפירות הארכיאולוגיות בארץ-ישראל. נשוחח עם בכירי הארכיאולוגים והמחקר העדכני והחדשני בתחום, נגלה את העולמות שנמצאים מתחת לפני השטח ונתוודע לסודות, לרעיונות, לאמונות ולאורחות החיים של האנשים שחיו כאן בעבר הרחוק. 

מנחה: אפרת שפירא-רוזנברג | ייעוץ אקדמי: ד"ר חגי משגב

 

***

 

  שיחה שביעית: בעקבות שודדי העתיקות

אורח: אמיר גנור, מנהל היחידה למניעת שוד ברשות העתיקות

 

כבר בראשית דרכה של הארכיאולוגיה הארץ-ישראלית, כאשר התברר שלממצאים העתיקים הגנוזים באדמה יש לא רק משמעות היסטורית אלא גם ערך כלכלי רב, החל המרוץ לחשיפת הממצאים בין החוקרים ובין שודדי העתיקות. מי שיגיע ראשון לממצא יכול להשפיע על ההבנה ההיסטורית שלנו ולעצב אותה, או לחלופין "לעשות קופה" יפה. היחידה למניעת שוד ברשות העתיקות פועלת עם גורמי האכיפה לאיתור ממצאים שדודים ולמרדף אחר השודדים. בשנים האחרונות היחידה הוציאה לפועל מבצעים מיוחדים שכמו לקוחים מסרטי אינדיאנה ג'ונס. במפגש זה נשוחח עם מנהל היחידה,  אמיר גנור, על מה שקורה בשטח. נלמד כיצד אפשר לשמור על האוצרות ההיסטוריים של ארץ ישראל ומהן התגליות הייחודיות שנחשפו במהלך מבצעי ההצלה.

 

***

 

Untitled-100000000000000

Model.Data.ShopItem : 0 6

 

בית אבי חי מזמין אתכם להצטרף למסע בעקבות התגליות והממצאים החשובים והמרתקים שנתגלו בחפירות הארכיאולוגיות בארץ-ישראל. בואו לגלות יחד איתנו את העולמות שנמצאים מתחת לפני השטח, ואת הסודות, הרעיונות, האמונות ואורחות החיים של האנשים שחיו כאן בעבר הרחוק. לאחר קרוב למאתיים שנה של חפירות ארכיאולוגיות בארץ-ישראל, אנו מביאים בפניכם כעת את הידע העדכני והמחקר החדשני שהצטברו עד כה. נדון עם בכירי החופרים בארץ במשמעויות התרבותיות והאקטואליות של הממצא הארכיאולוגי.

 

מנחה: אפרת שפירא-רוזנברג, ייעוץ אקדמי: ד"ר חגי משגב

 

 

 

 

Untitled-100000000000000

 

 

עוד בבית אבי חי