ארץ חפר שיחה חמישית: ירושלים בתקופת הבית הראשון

 

בית אבי חי מזמין אתכם להצטרף למסע בעקבות התגליות והממצאים החשובים והמרתקים שנתגלו בחפירות הארכיאולוגיות בארץ-ישראל. נשוחח עם בכירי הארכיאולוגים והמחקר העדכני והחדשני בתחום, נגלה את העולמות שנמצאים מתחת לפני השטח ונתוודע לסודות, לרעיונות, לאמונות ולאורחות החיים של האנשים שחיו כאן בעבר הרחוק.

 

מנחה: אפרת שפירא-רוזנברג | ייעוץ אקדמי: ד"ר חגי משגב

 

שיחה חמישית: ירושלים בימי הבית הראשון

 

אורח: פרופ' יובל גדות, ראש החוג לארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום באוניברסיטת תל אביב.

 

לרגל יום ירושלים נייחד שני מפגשים העוסקים בירושלים כבירת ישראל והעם היהודי.

במפגש זה נארח את פרופ' יובל גדות לשיחה על ירושלים בתקופת בית המקדש הראשון. הסיפור המקראי מתאר את ראשיתה של העיר עם כיבוש יבוס בידי דוד והפיכתה לבירת הממלכה. אך מה אפשר ללמוד מהארכיאולוגיה על ראשיתה של ירושלים כעיר בירה? נבחן את מעמדה, גודלה והיקפה של העיר בנקודות זמן שונות לאורך התקופה, וננסה לשפוך אור על התקופה העלומה של ימי דוד ושלמה.

 

Untitled-100000000000000

 

בית אבי חי מזמין אתכם להצטרף למסע בעקבות התגליות והממצאים החשובים והמרתקים שנתגלו בחפירות הארכיאולוגיות בארץ-ישראל. בואו לגלות יחד איתנו את העולמות שנמצאים מתחת לפני השטח, ואת הסודות, הרעיונות, האמונות ואורחות החיים של האנשים שחיו כאן בעבר הרחוק. לאחר קרוב למאתיים שנה של חפירות ארכיאולוגיות בארץ-ישראל, אנו מביאים בפניכם כעת את הידע העדכני והמחקר החדשני שהצטברו עד כה. נדון עם בכירי החופרים בארץ במשמעויות התרבותיות והאקטואליות של הממצא הארכיאולוגי.

 

מנחה: אפרת שפירא-רוזנברג, ייעוץ אקדמי: ד"ר חגי משגב

 

 

 

 

Untitled-100000000000000

 

 

עוד בבית אבי חי