ארץ חפר - שיחה שישית: ירושלים בימי הבית השני

בית אבי חי מזמין אתכם להצטרף למסע בעקבות התגליות והממצאים החשובים והמרתקים שנתגלו בחפירות הארכיאולוגיות בארץ-ישראל. נשוחח עם בכירי הארכיאולוגים והמחקר העדכני והחדשני בתחום, נגלה את העולמות שנמצאים מתחת לפני השטח ונתוודע לסודות, לרעיונות, לאמונות ולאורחות החיים של האנשים שחיו כאן בעבר הרחוק. 

מנחה: אפרת שפירא-רוזנברג | ייעוץ אקדמי: ד"ר חגי משגב

 

***

  שיחה שישית: ירושלים בימי הבית השני  

אורח: רוני רייך, פרופסור אמריטוס לארכיאולוגיה, אוניברסיטת חיפה.

 

מפגש שני שעוסק בירושלים הקדומה, והפעם: ירושלים בימי בית המקדש השני. במפגש זה נארח את פרופ' רוני רייך, מהחופרים הבולטים של ירושלים הקדומה ונשוחח עימו על תופעת העלייה לרגל בימי הבית שני. ננסה להבין מה היה מעמדו של בית המקדש בימי החשמונאים ובימי הורדוס, כיצד התקיימה מצוות העלייה ומדוע יש כל כך הרבה מקוואות בתקופה זו. נציץ גם אל התגליות המרתקות והעדכניות של השנים האחרונות.

 

***

 

Untitled-100000000000000

 

בית אבי חי מזמין אתכם להצטרף למסע בעקבות התגליות והממצאים החשובים והמרתקים שנתגלו בחפירות הארכיאולוגיות בארץ-ישראל. בואו לגלות יחד איתנו את העולמות שנמצאים מתחת לפני השטח, ואת הסודות, הרעיונות, האמונות ואורחות החיים של האנשים שחיו כאן בעבר הרחוק. לאחר קרוב למאתיים שנה של חפירות ארכיאולוגיות בארץ-ישראל, אנו מביאים בפניכם כעת את הידע העדכני והמחקר החדשני שהצטברו עד כה. נדון עם בכירי החופרים בארץ במשמעויות התרבותיות והאקטואליות של הממצא הארכיאולוגי.

 

מנחה: אפרת שפירא-רוזנברג, ייעוץ אקדמי: ד"ר חגי משגב

 

 

 

 

Untitled-100000000000000

 

 

עוד בבית אבי חי