"כְּמוֹ שֶׁשָּׂם כָּל אֵיבָרָיו בְּסוֹד אֶחָד, כָּךְ לְמַעְלָה מְחַבֵּר כָּל הָאֵיבָרִים הָעֶלְיוֹנִים בְּאוֹתוֹ יִחוּד לִהְיוֹת כֻּלָּם אֶחָד... וְזֶהוּ מְלַקֵּט שׁוֹשַׁנִּים, כְּמוֹ שֶׁנֶּאֱמַר 'וְלִלְקֹט שׁוֹשַׁנִּים' (שיר השירים ו) - שֶׁהֵם אֵיבְרֵי הַגּוּף" (זוהר חלק ג', דף רסג ע"א).

 

במקורות המיסטיקה היהודית זוכה גוף האדם להתבוננות מיוחדת. הגוף הוא משכנה של הרוח, הוא הנתיב להבנת העולם והאדם, והוא גם המראה דרכה נשקפת האלוהות לאדם. 
במפגשים נלמד על מקומו של הגוף בכתבי המקובלים, בספר הזוהר, ובספרות החסידית, נתחקה אחר האופן בו מהדהדות התורות המיסטיות בשירה העברית החדשה, ונבקש למשוך מאלו חוטים ולכתוב בעקבות הגוף.


 

עשרה מפגשי לימוד זהרי וכתיבה בהשראתם

 

ימי ראשון | 3.11 – 12.1 | ה בחשוון – טו בטבת
21:30 – 18:30


בהנחיית: שרה סגל-כץ ועמרי שאשא

 

ימי הזוהר: על הגוף בספרות הקבלה

Model.Data.ShopItem : 0 6

בקו התפר שבין שני שדות שונים יש מקום למשהו חדש להיוולד, משהו שעוד לא היה: היצירות שלכם.


ברוכים הבאים לשטח ההפקר בין בית המדרש לסדנת כתיבה -

כך אנחנו מכנים את סדנאות הבית שלנו, שפועלות כבר חמש שנים באווירה אינטימית, ומתרחש בהן פלא:
 לבבות פועמים ומילים רועדות מתחברים.


סדנאות הכתיבה של בית אבי חי מבקשות לקחת את הטקסטים היהודיים – מן התנ"ך, התלמוד, המדרש, הזהר והחסידות – להיכנס בשעריהם של אוצרות הרוח הגדולים שלנו, וליצור יצירות חדשות ורעננות בהשראתן. לחבר בין ישן לחדש, בין מסורת לאוונגרד, בין מה שהיינו למה שנהיה. ליצור תרבות שנוגעת בשמיים ושיש לה שורשים. בשביל זה בדיוק אנחנו מחפשים את מי שהשורות האלו נוגעות לו או לה בלב.

 

בעשרה מפגשים בני שלוש שעות, בקבוצות אינטימיות של בין 15 ל 20- איש, אנחנו יוצאים בשנת 2019 - 2020 לשלושה מסעות לימוד וכתיבה מלאי השראה. בסוף התהליך, אחרי עריכה ושיוף, מגיעה הפינאלה הגדולה שלנו: מופקת חוברת תוצרים של המשתתפות והמשתתפים, ומתקיים ערב סיום שבו הם עולים לבמה ומקריאים מיצירותיהם.

 

יאללה, נראה אתכם השנה?

 

עוד בבית אבי חי