הכול נשאר במשפחה

עשרה מפגשי לימוד מקורות וכתיבה תסריטאית 
בהנחיית: שוקי בן נעים

 

ימי ראשון | 19.1 – 29.3 | כב בטבת – ד בניסן
21:30 – 18:30​


 

ספר בראשית טומן בחובו סיפורים משפחתיים מרתקים וביניהם את סיפור אדם וחוה, קין והבל, יעקב ועשיו,  רחל ולאה, יוסף ואחיו ועוד אינספור אינטריגות משפחתיות בנושאים של קנאה,שנאה, אהבה וקבלה... 

שוקי בן נעים - בוגר ישיבת ההסדר עתניאל ובוגר בית הספר סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה, תסריטאי ויוצר טלוויזיה ישראלי (ניו יורק, אורים ותומים, הנערים) זוכה פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה על תסריט הסדרה "מרחק נגיעה". היישר מסדנת כתיבה שנערכת בימים אלו בארה"ב הוא מגיע לבית אבי חי לסדנת כתיבה מרתקת שתכיל עשרה מפגשי לימוד משותף על הדרמות המשפחתיות הגדולות בספר בראשית וכתיבה בהשראתן. 

בקו התפר שבין שני שדות שונים יש מקום למשהו חדש להיוולד, משהו שעוד לא היה: היצירות שלכם.


ברוכים הבאים לשטח ההפקר בין בית המדרש לסדנת כתיבה -

כך אנחנו מכנים את סדנאות הבית שלנו, שפועלות כבר חמש שנים באווירה אינטימית, ומתרחש בהן פלא:
 לבבות פועמים ומילים רועדות מתחברים.


סדנאות הכתיבה של בית אבי חי מבקשות לקחת את הטקסטים היהודיים – מן התנ"ך, התלמוד, המדרש, הזהר והחסידות – להיכנס בשעריהם של אוצרות הרוח הגדולים שלנו, וליצור יצירות חדשות ורעננות בהשראתן. לחבר בין ישן לחדש, בין מסורת לאוונגרד, בין מה שהיינו למה שנהיה. ליצור תרבות שנוגעת בשמיים ושיש לה שורשים. בשביל זה בדיוק אנחנו מחפשים את מי שהשורות האלו נוגעות לו או לה בלב.

 

בעשרה מפגשים בני שלוש שעות, בקבוצות אינטימיות של בין 15 ל 20- איש, אנחנו יוצאים בשנת 2019 - 2020 לשלושה מסעות לימוד וכתיבה מלאי השראה. בסוף התהליך, אחרי עריכה ושיוף, מגיעה הפינאלה הגדולה שלנו: מופקת חוברת תוצרים של המשתתפות והמשתתפים, ומתקיים ערב סיום שבו הם עולים לבמה ומקריאים מיצירותיהם.

 

יאללה, נראה אתכם השנה?

 

עוד בבית אבי חי