"ופשוטים הדברים וחיים": מחווה ללאה גולדברג

הכרטיסים אזלו

לפני 50 שנה, כשלוש שנים לאחר פטירתה של לאה גולדברג, ראו אור שלושה כרכים המאגדים את שיריה – "כל שירי לאה גולדברג" (בעריכתו של פרופ' טוביה ריבנר). בין הדפים הסתתרו שירים רבים שהיו לנכסי צאן ברזל בתרבות העברית, החוצים גבולות של זמן ומקום, וביניהם: "ערב מול גלעד", "סליחות", "זה מכבר", "עמוק בטל", "את תלכי בשדה" ורבים אחרים, שזכו בחלקם גם ללחנים אלמותיים. 

 

במסגרת אירועי 75 שנה לתרבות הישראלית יתקיים ערב בעקבות חייה ושיריה של גולדברג, כלת פרס ישראל לספרות ומהיוצרות האהובות ביותר שחיו כאן. בלהה בן-אליהו והסופרת צרויה שלו יצאו למסע משותף אל נבכי נפשה של המשוררת: על חייה כאישה יוצרת שלא זכתה להקים משפחה – אך הייתה כאם לכל ילדי ישראל, על אהבותיה הנכזבות, ועל האופן שבו דרכה ככותבת הצטלבה בדרכים העקלקלות וצופנות הסוד של ירושלים.

 

את האירוע ילוו הזמרת נורית גלרון בשירי גולדברג, והשחקנית נעמי לבוב בהקראת קטעים מיומנה ומשיריה.

 

 

מקומות הישיבה באולם וביציע אינם מסומנים, הישיבה תתאפשר על בסיס מקום פנוי

 

Model.Data.ShopItem : 0 6

 

בלהה בן-אליהו בשיחות עם סופרות וסופרים על אובדן ונחמה בספרות העברית.

עם לאה איני, ישי שריד, מוטי פוגל, סיון הר שפי ורובי נמדר

 

_
לצפייה במפגשים שהתקיימו במסגרת "חיים על המדף" >>

עוד בבית אבי חי

משפחת גלעד - מקנה דקל - נחל הבשור
משפחת גלעד - מקנה דקל - נחל הבשור
מה גורם לחקלאי מהעוטף להישאר בחווה ולישון על המתבן כשמסביב מתנהלים קרבות בלתי פוסקים? בפרק הראשון של ״אדם אדמה״ ירדו שלומי שבן והדיי עפאים לחבל הבשור, לביקור בחוות הבודדים היפהפייה של אייל ואיתמר גלעד, אב ובן שמגדלים כבשים בעוטף כבר 40 שנה, וממשיכים לדאוג לכל כבש וכבש גם בימי המלחמה.
עם: הדיי עפאים, שלומי שבן
מתוך: אדם אדמה
מיוחדים וידאו
10.06.24