רב - אמן

04.04.11

המפגש של עובדיה חממה עם כתבי הרב קוק הניב יצירה יפהפייה ומענגת. וגם: אהרן רזאל כובש את הפלייליסט, חיליק פרנק חוגג את פורים וקובי אוז ממשיך במסע השורשים היהודי. דודו כהן על ארבעה דיסקים חדשים ומוצלחים במיוחד

 
מרחב מוגן
עובדיה חממה - "מרחבים" (אן.אם.סי)

בעבר השתמשו במילה "יצירה" כדי לתאר שירים. היום הביטוי הזה כבר לא נמצא במחזור הדם שלנו כיוון שרוב האלבומים שיוצאים לאחרונה הם תוצרים מסחריים שבינם לבין יצירה אין ולו דבר. אבל כשהאזנתי לאלבום החדש של עובדיה חממה ודפדפתי בחוברת הנלווית, "יצירה" היא המילה הראשונה שעלתה לי בראש.

"מרחבים" הוא אלבום יהודי נוסף של חממה, שבו כל הטקסטים מבוססים על כתבי ושירי הרב קוק. חממה עשה כאן מלאכת מחשבת של ממש בעריכת הטקסטים ובהלחנתם, והתוצאה, כהרגלו בקודש, יפהפייה ומושקעת. כמעט כל שיר מתוזמר עד הסוף, הקונספט מוצלח ורשימת האורחים - ברי סחרוף, אלברט עמר, ארז לב ארי, זאב נחמה, גד אלבז, אילן דמרי, יוסי אזולאי ועוד - מכובדת ומעשירה מאוד את התוצאה הסופית.

כמו רוב אלבומיו של חממה, גם "מרחבים" מומלץ להאזנה רצופה - כך אפשר להתענג על השירים המצוינים עם אורך נשימה מספק, ובמיוחד על שיר הנושא המצוין (עם אלברט עמר), על "מניעות" (עם סחרוף ולב ארי), וכמובן על "מירוץ הרוח" בביצוע יוסי פרץ.

האזינו לשיר  הנושא "מרחבים":