משה רבנו Moses

Moshe Rabeinu – A prophet, a leader and a freedom-warrior, and one of the most fascinating figures in Jewish history and in Western civilization as well. This coming Passover – this fascinating and multi-faceted leader will be closely surveyed from various perspectives, in an inter-disciplinary event about Moses as is presented in Midrash, in Jewish tradition, in the various cultures surrounding rabbinic literature and Art
The event will consist of three lectures in English accompanied by a musical interlude.

With: Prof. Avigdor Shinan, Dr. Sharon Assaf, Rabbi Meyer Lichtenstein

Musical accompaniment: Trio mikan

משה רבינו - נביא, מנהיג ולוחם חופש הוא אחת הדמויות המרתקות בהיסטוריה היהודית ובתרבות המערבית. בפסח הקרוב יעסוק בית אבי חי בדמותו רבת הפנים מנקודות מבט שונות ומגוונות, באירוע בין-תחומי בשפה האנגלית על דמותו של משה במדרש, במסורת היהודית, בעולמות שהקיפו את ספרות חז"ל ובאמנות. 

בהשתתפות: פרופ' אביגדור שנאן, הרב מאיר ליכטנשטיין, ד"ר שרון אסף

האירוע יורכב משלוש הרצאות וליווי מוסיקלי.
חלוקת כרטיסים ביום האירוע החל משעה 17:00.
האירוע יתקיים בשפה האנגלית Model.Data.ShopItem : 0 6

עוד בבית אבי חי

מישהו: לירז צ'רכי
מישהו: לירז צ'רכי
"הסיפורים והטראומות הם מאוד קשים", מספרת לירז צ'רכי על קרובי משפחתה ששרדו את הטבח ב-7 באוקטובר, "אבל אני לומדת מהם כל יום. הם נושאים את השכול באיזו אצילות נפש, שאוספת את כל הכוכבים אליה לאט לאט ומגדלת אותם מחדש". בפרק החדש של ״שיר תקווה״ מבצעת צ'רכי את השיר "מישהו" של יהודית רביץ, משתפת בתגובות מפתיעות שקיבלה ממאזיניה באיראן, ומתארת מחזה בלתי נשכח שראתה בהפגנה בלונדון למען משפחות החטופים.
מתוך: שיר תקווה
מוזיקה וידאו
22.02.24