יינגלע
יינגלע
social
facebook whatsup email tweeter
26.10.10
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
גיבור הסרט הוא אברי, שחקן כדורגל מצליח, שגדל בבית חרדי ונמשך כבר בגיל צעיר לכדור. בהיותו נער עזב את בית הוריו ופתח בחיים חדשים אצל מאמן כדורגל מצליח שאסף אותו, טיפח אותו והכשיר אותו להיות שחקן כדורגל מצליח.

ז'אנר: דרמה | ישראל 2005 | 45 דקות | עברית | בימוי: אריה גור 
תסריט: דוד אקרמן, אסתי נמדר | הפקה: עידן רגב הפקות בע"מ

תקציר:

גיבור הסרט הוא אברי, שחקן כדורגל מצליח, שגדל בבית חרדי ונמשך כבר בגיל צעיר לכדור. בהיותו  נער עזב את בית הוריו ופתח בחיים חדשים אצל מאמן כדורגל מצליח שאסף אותו, טיפח אותו והכשיר אותו להיות שחקן כדורגל מצליח.

העלילה מתחילה ימים ספורים לפני חתימת חוזה מבטיח עם קבוצת כדורגל באנגליה, בימי התהילה של אברי. עם זאת, הוא חש חסֶר מסוים וחוזר לכמה ימים לבית הוריו. מתברר כי למרות הקריירה המובטחת שלו, אברי עדיין לא הכריע מיהו - דתי או חילוני; הוא לא בירר לעומק את המקום שתופסת היהדות בחייו, ואת מקומו שלו בעולם – עם משפחתו החרדית או עם חברתו החילונית. בביקור בבית הוריו, לאחר שנים של ניתוק, הוא מתוודע לראשונה לנזק שהסב להם כשעזב את המשפחה ואת הדת - הוריו עדיין שבורים מעזיבתו, השידוך של אחותו נפגע, ואביו לא מצליח להתפרנס מעבודתו כסופר סת"ם. אברי מנסה לכפר על מעשיו ולאחות את הקרעים ונותן להם כסף, ובתום תקופה ממושכת בשכונת ילדותו הוא מחליט לעזוב את הכדורגל ולשוב לעולם הדתי. אלא שגם שם הוא ממשיך להיקרע בין העולמות, מתגעגע לכדורגל וחש חוסר שייכות לעולם החרדי.

החברה של אברי מנסה בכל יכולתה להחזירו אליה ולחייו הקודמים, ולבסוף נעזרת דווקא באחותו המעודדת אותו לחזור סופית לעולם הכדורגל ולחברתו. הפעם, משפחתו מקבלת בהבנה ובהשלמה את הבחירה.


 ynglh_3
מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus