דברו אלינו בסוכה!
דברו אלינו בסוכה!
social
facebook whatsup email tweeter
25.9.11
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
בית אבי חי מקיים זו השנה הרביעית תחרות בניית סוכות מקוריות. התחרות נושאת הפרסים מתקיימת במסלול קהילתי ובמסלול פרטי. דגמים נבחרים משני המסלולים יוצגו בתערוכה חגיגית שתתקיים במהלך חול המועד סוכות

סוכה היא לא רק פטיש, מסמר, קרשים וסכך. סוכה היא קודם כל מסורת שבאמצעותה אנו יכולים להעביר רעיונות ומסרים רבים. בדיוק בנקודה הזו משתלבת תחרות עיצוב הסוכות המתקיימת זו השנה הרביעית. התחרות, המתקיימת בשיתוף פעולה בין בית אבי חי לקרן דבורה ולאתר YNET מזמינה קבוצות ואנשים פרטיים להשתתף בתחרות נושאת פרסים ולהציע את הפרשנות המיוחדת שלהם לסוכה.

 "החשוב בתחרות הזו היא לייצר סוכה שיש לה לא רק מראה כובש אלא שעומד מאחוריה גם רעיון מעניין, מי שמשכיל לשלב בין השניים מצליח ליצור מוצר שיש לו אמירה", אומרת מיכל נקר סגנית מנהל בית אבי חי.

"בשנה שעברה למשל קיבלנו סוכה שנקראה סוכרכרה ונוצרה על ידי דירת הציירים של עמותת שק"ל, הסוכרכרה הציגה שילוב בין כיסא גלגלים לכרכרת הדלעת שהגיעה היישר מעולם האגדות, החיבור בין השניים שיקף את משאלת היוצרים, הלוקים בשיתוק מוחין, מגבלותיהם להעביר מסר של אופטימיות ואמונה ביכולותיהם כיוצרים וכחברים שווים בקהילה".

הסוכות שהניבה התחרות בשנה שעברה היו מציתות דמיון ובעלות מעוף רב. כך למשל זוג תאומים מאנטוורפן יצרו יחד סוכה שעשויה כולה ממיניאטורות. סוכה זו זכתה בתואר  "חביבת הקהל". סוכה נוספת שעוררה עניין רב בתערוכה הייתה "סוכת המילואים". סוכה זו הוכנה מפימו ומחומרים המאפיינים את תקופת המילואים.הסוכה שיקפה מציאות  אופיינית להווי החיים בארץ והופך אנשים שונים למשפחה אחת במשך 30 יום השנה.

השנה מצפים בבית אבי חי לסוכות מגוונות ומעניינות, שיביעו את רחשי לב הציבור והפרטים שבתוכו ויאפשרו, גם השנה, לסוכות להביע רעיונות של אנשים החיים, פועלים, חולמים ויוצרים בארץ ובעולם היהודי כולו.

חבר השופטים השנה מונה את סמנכ"לית קרן אבי חי, קארן וייס, האדריכל ראובן בייזר, איש האמנות והחינוך דוד אבגי וד"ר עליזה לביא.  

התאריך האחרון להגשת הסוכות לבית אבי חי: 3.10.2011
להרשמה ולמילוי טופס השתתפות לחצו כאן.

מאת כרמית ספיר ויץ

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus