ראש לחודש - מארבע כנפות תבל | כסלו
יועבר בשידור ישיר
ראש לחודש - מארבע כנפות תבל | כסלו
social
facebook whatsup email tweeter
28.11.19
חמישי
20:00
שלחו
לחבר
כסלו: סקנדינביה
ראש לחודש - מארבע כנפות תבל
 

קהילות יהודיות ברחבי העולם

אירועי ראש חודש ימשיכו ללוות אותנו גם בשנת תש"פ וינסו לפתוח צוהר לקהילות יהודיות ברחבי העולם. בכל ראש חודש ניחשף לסיפורים מעניינים, לאירועים היסטוריים או למנהגים ייחודיים של קהילה יהודית אחרת בעולם.

 

כסלו: סקנדינביה

ד"ר אורנה קרן כרמל, האוניברסיטה העברית, על יהדות סקנדינביה ומלחמת העולם השניה: בין שואה להצלה

הרב מיכאל מלכיאור, רבה הראשי של

נורווגיה, על קהילת אוסלו ותחייתה

מנחה: טל רוזנר

שירה בציבור: יהלה ושני לחמיש

המוזיאון היהודי בקופנהגן, דנמרק צילום: שאטרסטוק

 

אולי יעניין אותך גם לא הרבה יהודים חיים במדינות סקנדינביה, אבל דומה שדווקא שם מתגבש אחד האתגרים הקשים ליהדות אירופה כיום: הערעור התרבותי והחוקי על ברית המילה. איך אפשר לבסס את הלגיטימיות של המילה במסגרת שיח הזכויות הליברלי, ואולי הפתרון יימצא דווקא בברית יהודית-מוסלמית? דנה קסלר // 11.11.19 -קסלר-פלאש-יעקב-נחומי לא הרבה יהודים חיים במדינות סקנדינביה, אבל דומה שדווקא שם מתגבש אחד האתגרים הקשים ליהדות אירופה כיום: הערעור התרבותי והחוקי על ברית המילה. איך אפשר לבסס את הלגיטימיות של המילה במסגרת שיח הזכויות הליברלי, ואולי הפתרון יימצא דווקא בברית יהודית-מוסלמית?

 
הכניסה לאירוע ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי. יש להזמין כרטיסים מראש. הזמנת כרטיסים מראש תתאפשר 3 ימים לפני מועד האירוע ותיפתח בשעה 13:00, ועד ליום האירוע, הזמנת הכרטיסים כרוכה בהזדהות ורישום ומותנית בהודעה מראש לקופות בית אבי חי במקרה של ביטול ההגעה. במקרה של אי מימוש ההזמנה ללא ביטולה מראש בית אבי חי יהיה רשאי לחסום את אפשרות הזמנת כרטיסי החינם בעתיד לאותו לקוח, וזאת ללא התראה נוספת מראש
 
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus