אז הרצל אמר |  ישראל - ביתנו ?
אז הרצל אמר | ישראל - ביתנו ?
social
facebook whatsup email tweeter
14.12.10
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
הסדרה 'אז הרצל אמר' חוקרת את הזהות היהודית הישראלית ומפרקת אותה למרכיבים נפרדים הנבחנים כל אחד לעומק ולרוחב. המנחים, אורן הרמן וינאי עופרן, נפגשים בכל פרק עם אנשים מעניינים, ברובם לא ידועים, המגלים פנים רבות ומורכבות של הזהות הישראלית, ומציגים תמונה רחבה


ז'אנר: דוקומנטרי | ישראל 2007 | 40 דקות | בימוי : עדו בהט | הפקה: שולה שפיגל בע"מ


תקציר:


הרמן ועופרן נפגשים עם עולים הנושאים תפקידים שונים בחברה: עיתונאית, טייס בחיל האוויר, קצין ביטחון ודוקטור באוניברסיטה. כמו כן הם מבקרים במקומות ריכוז של קבוצת עולים כגון: מכון ווינגייט, חוג ריקוד לילדים, שיעור דרמה בתאטרון 'יש', מפגש עולות מהתנועה ליהדות מתקדמת בישראל, ובמכון גיור. השאלה המובילה היא, האם וכיצד השתלבו העולים בארץ, כיהודים וכישראלים, מה הישראלים מצפים מהם ומה הם מצפים מעצמם, האם העלייה שינתה משהו מהותי בחברה הישראלית, וכיצד, האם היא מסמנת את סופו של רעיון כור ההיתוך: מצד אחד, כבר לא מצפים מהם למחוק את תרבותם הייחודית, ומצד אחר, עדיין מערימים עליהם קשיים רבים. דרך שאלה זו נידונה גם השאלה מיהו בעצם ישראלי?

המפגש עם העולים והשיחות עמם מציפים נושאים כואבים ומרתקים: גילויי גזענות, חוסר פרגון; הקושי לבעלי תפקידים ציבוריים; שאלת הגיור; צה"ל כמקום שקולט או דוחה; השאיפה להיות כוח מוביל בחברה הישראלית ועוד. כל אחד מהעולים מדבר מנקודת מבטו ומהחוויות שהוא עבר, והתמונה המתקבלת מגוונת.

את הסרט מלווה הפרשנות המשעשעת והמאוד ישראלית של שני המנחים.


 z_hrtsl_mr_bsvp_nkhzvr
מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus