תשעה באב לנוער: חלום ושבר

בתשעה באב ניפגש – נוער מכלל ירושלים. נשאל ממה מורכבים החלומות האישיים והלאומיים שלנו, מי גורם להם להתגשם או להתרסק ואם יש לנו דרך להחזיק את הרסיסים.

16:00 – "אגדת חורבן": הקרנת הסרט והרצאה עם תהלה פרידמן 

18:30 – מעגלי שיח על חלומות ושברים

20:00 – כיבוד בצאת הצום

להרשמה לחצו <<כאן>>

לפרטים נוספים: 053-9643520

על הסרט:

"אגדת חורבן", סרטו של גידי דר ("האושפיזין"), הוא אפוס קולנועי יוצא דופן המורכב מלמעלה מ-1,500 ציורים של האמנים דוד פולונסקי ("ואלס עם באשיר") ומיכאל פאוסט, ומשוחק בקולותיהם של שולי רנד, זאב רווח, מוני מושונוב, עמוס תמם, יעל אבקסיס ויגאל נאור.

 

"אגדת חורבן" מביא בפעם הראשונה לקולנוע את אחד הסיפורים הגדולים בהיסטוריה – סיפור המרד היהודי ברומאים, שהידרדר למלחמת אחים ושהוביל לחורבן בית המקדש השני. הסרט מסופר מנקודת מבטו של בן בטיח, דמות שמקורותיה באגדות החורבן שבתלמוד. בן בטיח הופך מצעיר תמים ורך מזג לאחד ממנהיגי הקנאים. השאיפה לצדק ולחירות דוחפת אותו למעשים קיצוניים שישפיעו על גורל העם היהודי עד ימינו. הסרט זכה בארבעה פרסי אופיר.


בתום ההקרנה תתקיים ההרצאה אין שנאה בחינם עם חברת הכנסת לשעבר, תהלה פרידמן.

 

Model.Data.ShopItem : 0 6

עוד בבית אבי חי

מישהו: לירז צ'רכי
מישהו: לירז צ'רכי
"הסיפורים והטראומות הם מאוד קשים", מספרת לירז צ'רכי על קרובי משפחתה ששרדו את הטבח ב-7 באוקטובר, "אבל אני לומדת מהם כל יום. הם נושאים את השכול באיזו אצילות נפש, שאוספת את כל הכוכבים אליה לאט לאט ומגדלת אותם מחדש". בפרק החדש של ״שיר תקווה״ מבצעת צ'רכי את השיר "מישהו" של יהודית רביץ, משתפת בתגובות מפתיעות שקיבלה ממאזיניה באיראן, ומתארת מחזה בלתי נשכח שראתה בהפגנה בלונדון למען משפחות החטופים.
מתוך: שיר תקווה
מוזיקה וידאו
22.02.24
עם: אורית טשומה
נוער וידאו
15.11.20