תוכניות עומק לצוותי חינוך, צבא ונוער

תוכן. חוויה. יצירה: הסדנאות החינוכיות של בית אבי חי

בית אבי חי מציע מגוון רחב של סדנאות חינוכיות, שבאמצעותן יכולים אנשי ונשות חינוך להתחבר דרך תכנים אמנותיים מגוונים לתוכן העוסק בזהות בכלל, ולתוכן יהודי־ישראלי בפרט, ואף ליצור באמצעותם. אורך כל סדנה כשעתיים


תיאטרון

עולם התיאטרון מאפשר לנו לגעת בסוגיות מחיי היום־יום בבית הספר, לגשת אל קונפליקטים, שאלות ונושאים הדורשים בירור, ולפרק אותם בדרך נעימה, מחברת ומאפשרת.

 

כתיבה
בסדנת הכתיבה נבקש לקחת טקסטים יהודיים וישראליים ודרכם ליצור יצירות חדשות של המשתתפים. היצירות ישלבו בין חיי היום־יום לתפקיד המורה ובין הבסיס לחדשנות.

 

וויס אובר (Voice over)
הווֹיס אוֹבֶר הוא כלי טכני נפוץ בקולנוע, שמאפשר כניסה לתוך דמות אחרת. אפשר להעתיק כלי זה לשימוש בכיתה כמעט בכל שיעור, והוא מאפשר נגיעה בתכנים שונים העוסקים בזהות מנקודת מבט אישית וייחודית.

 

פיוט
סדנה החושפת את עולם הפיוט בפני המשתתפים, מחברת אותם אל עולמות התוכן של הפייטנים, ובוחנת כיצד אפשר לקרב את עולם הפיוט אל חיינו כיום.

לימוד יהודי ישראלי וכלי הנחיה
סדנה הנוגעת במקום האישי שאיש החינוך מביא עימו אל המפגש עם החניכים או תלמידים, דרך שימוש בכלים מעולם ההנחיה, ודרך לימוד טקסטים מארון הספרים היהודי הישראלי.

 

סטורי טֵלינג

הסיפור הוא כלי עבודה אפקטיבי מאוד. בסדנה נתור אחר פרטים בביוגרפיה הפרטית ובזהות שלנו, נמצא מה ממנה יכול להפוך לסיפור וניצור סיפור אישי מפעיל. את הסיפור ננסה לחבר לעכשוויות היהודית הישראלית.

ספּוֹקן ווֹרד
נגיעה בסוגיות אישיות וחברתיות דרך כלי הכתיבה והשירה המדוברת.

 

הדפס

במהלך הסדנה נעבור לימוד קצר שבהמשכו נלמד על כלי ההדפס וניצור הדפס צבעוני על עץ או על חומר אחר שנבחר, ושאותו גם תקבלו בסיום הסדנה. נלמד את משמעות הכלי, ונחווה את היכולת להגיע לתוצר בצורה פשוטה ומהנה.

הכנת נרות
הנר הוא ראי לנשמה. יצירת נר מחברת אותנו עוד יותר למשמעות של האש המרצדת ולניחוחות העולים ממנו. בסדנה נתנסה בהכנת נר שתקבלו בסיום הסדנה.

 

קומיקס
קומיקס הוא כלי שמאפשר לנו להתמודד עם המציאות ולתאר אותה בדרך שמתאימה למגוון קהלים, בצורה אותנטית ולא כבדה ואפילו מצחיקה. במהלך הסדנה ניצור קומיקס ונצא עם תוצר.

 

אפייה ולימוד
דרך חוויית האפייה ננסה לגעת באופן פיזי ובאופן רגשי במשמעויות של שימוש בכלי זה. תוך כדי הסדנה נמצא את הזמן ללמוד על משמעות האפייה והשפעתה על חיינו.

 

צבעי מים
במהלך הסדנה נקרא טקסטים המדברים על יצירה וכוחה של יצירה. נלמד שלוש שיטות לציור עם צבעי מים. נתנסה בחוויה של צביעה חופשית וכן צביעה המביעה מחשבות ורגשות.

 

צילום
סדנת צילום בטלפון הנייד. במהלך הסדנה נתנסה בכמה משימות צילום ביחידים או בזוגות, נציג את התוצרים ונדבר עליהם ועל חוויית הצילום.

סטוֹפּ מושן
סדנת אנימציה חווייתית ליצירת סרטים. נושא הסדנה משתנה לפי הצורך, כאשר המשתתפים עובדים בקבוצות קטנות. נצלם פרֵיים אחרי פריים, וניצור סרטון קצר המעביר מסר בהתאם לנושא הנבחר.

 

 

 

Model.Data.ShopItem : 0 8