עונת הספרות - סתיו 2019

עונת הספרות - סתיו 2019

social
facebook whatsup email tweeter

כל השמות הכי חמים בעולם הספרות עולים לרגל, לארבעה ימים של חגיגת מילים, סיפורים ונפש שימלאו את חללי בית אבי חי, המקום הנכון להסתגר בו כשבחוץ הטמפרטורות יורדות והחושך מקדים להגיע.

 

פסטיבל הספרות והשירה של בית אבי חי
שני –חמישי / 2-5 בדצמבר / ד-ז בכסלו

 

 חץ שחור שמצביע למטה  להזמנת כרטיסים  חץ שחור שמצביע למטה 

אירועי הסדרה:
שלוש ארבע ולעבודה
שלוש ארבע ולעבודה
האם הספרות יכולה להשיב את האנושיות למשאבי האנוש? שיחה על מקומה של העבודה בחיינו בעקבות הכתיבה על מקום העבודה, המרחב הפיזי והנפשי שבו רבים מאיתנו "מבלים" שעות רבות ביום.
אימת הנשים
אימת הנשים
יובל אביבי ומיה סלע ("מה שכרוך") בשיחה עם הסופרות גלית דהן קרליבך ושהרה בלאו על נשים יוצאות דופן בספרות ובחיים. המחיר שהן משלמות, הפחד מהעולם, ואימת העולם מהן.
זה היה סיפור של חורף
זה היה סיפור של חורף
נבחרת של כותבים ישראליים מציעה מחסה מהגשם, הבוץ, הסערות והברקים. מיטב הטקסטים החורפיים של הספרות והשירה העברית בערב רב תחומי שיחמם את מזג האוויר הסגרירי.
תועפות בראשית / אוקיינוס צלילי
תועפות בראשית / אוקיינוס צלילי
שיחה אינטימית בין המשורר יהודה לייב ויטלזון ("תועפות בראשית", הוצאת עמדה) למשוררת יפעת גלבר ("אוקיינוס צלילי", הוצאת אבן חושן) על ספרי השירה האחרונים שלהם.
צערו העתיק של הירח
צערו העתיק של הירח
המשורר ומבקר הספרות צור ארליך בשיחה עם הסופרת נעמה דעי על רומן הביכורים שלה "צערו העתיק של הירח" (הוצאת עם עובד), דרמה משפחתית על רקע תאונה של בן המשפחה.
בְּכוּר
בְּכוּר
מבקר הספרות אריאל הורוביץ בשיחה עם המשורר אסיף רחמים על "בְּכוּר" (סדרת רף, הוצאת כתב), ספר שיריו השלישי.
נועדנו לגדולות אחרות
נועדנו לגדולות אחרות
בין עולם התשובה לעולם הישיבות, בין חרדיוּת לישראליוּת, בין גזענות לאמנות, ובין הגמרא ל"המצאת הבדידות". ערב לכבוד "נועדנו לגדולות אחרות" (הוצאת טנג'יר), ספר שירי הביכורים של עדן אביטבול.
נהר הפה
נהר הפה
ערב מחווה למכלול יצירתו של המשורר, הסופר והעורך בנימין (בני) שבילי, לרגל הוצאת ספר שיריו החדש "נהר הפה" (הוצאת אבן חושן).
אמזלג
אמזלג
החוקרת רחל גץ סלומון בשיחה עם הסופר יוסי סוכרי על הרומן האחרון שלו, "אמזלג" (הוצאת עם עובד), שגיבורו הוא אינטלקטואל מזרחי במשבר המתחקה אחר שורשיו.
400 עוף
400 עוף
פואטיקה פוליפונית, מוסיקאליות מובלטת ומבט חד וחודר על החברה: ערב לכבוד ספר שיריו השני של המשורר טינו מושקוביץ "400 עוף" (הוצאת מקום לשירה).
אתי החיים משחק הרבה
אתי החיים משחק הרבה
בלהה בן אליהו בשיחה עם הסופר דויד גרוסמן על ספרו האחרון, "אִתי החיים משחק הרבה" (הוצאת הספרייה החדשה). סיפורן של שלוש נשים חזקות, אשר פרשה מרה ומושתקת מרעילה את חייהן.
שלום לאדון העורב
שלום לאדון העורב
המשוררת חיה לוי בשיחה עם החוקר ד"ר עמוס נוי על ספר שיריו הראשון "שלום לאדון העורב" (הוצאת עולם חדש)
מסע דילוגים
מסע דילוגים
בלהה בן אליהו בשיחה עם הסופר חיים באר על ספרו החדש, "מסע דילוגים" (הוצאת עם עובד). סיפורים על ספרים ובעיקר על האנשים שמאחוריהם בחולשותיהם ובגדולתם.
אדריכלות ללא גיל
אדריכלות ללא גיל
האדריכלית עדה כרמי-מלמד בהרצאה בעקבות ספרה "אבא שלי, דב כרמי" (הוצאת בבל), מונוגרפיה ראשונה על עבודתו של דב כרמי, מהאדריכלים הבולטים והחשובים בישראל.
מעטה דק
מעטה דק
המשוררת שלומית נעים-נאור בשיחה עם המשוררת ריקי כהן על ספר שיריה החדש, "מעטה דק" (הוצאת פרדס).
ציפור כלואה - מחווה ליאיר הורביץ
ציפור כלואה - מחווה ליאיר הורביץ
"פִּתְחוּ לִי שְׁעָרִים וּתְכֵל לִי, / פִּתְחוּ לִי, אֲנִי רַק סֵהְלִי / וַאֲנִי יְכוֹלָה לִהְיוֹת יֶלֶד / גַּם יָכוֹל לִהְיוֹת יַלְדָּה." מחווה רב-תחומית ליאיר הורביץ, אחד מגדולי המשוררים בעברית במחצית השנייה של המאה העשרים.
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus