הכרטיסים אזלו

סיפורו הייחודי וההיסטורי של אנטולי קפלן והטכניקה האמנותית הייחודית שלו הניעו את בית אבי חי ליצור לראשונה תוכנית רזידנסי (שהות אמן), שמיועדת לאמנים ישראלים עכשוויים. במסגרת התוכנית נבחרו שישה אמנים ואמניות מוכרים ומבטיחים להשתתף בתוכנית, שבמהלכה התוודעו לרקע התרבותי של התערוכה, חקרו את סגנונו האמנותי של קפלן ולמדו את טכניקת הליתוגרפיה. לאורך שלושה חודשים עבדו האמנים בסדנת ההדפס בירושלים, ויצרו סדרות הדפסי אבן מתוך דיאלוג עם קפלן – האיש והאמן.

 

כהרחבה לתערוכה "ציור מכושף", בית אבי חי גאה להציג את יצירותיהם של האמנים והאמניות שהשתתפו בתוכנית הרזידנסי: רעיה ברוקנטל, אוריין גלסטר, מנחם הלברשטט, גיא ניסנהויז, פרל שניידר ופורת סולומון. באירוע פתיחת התערוכה יישאו דברים מנכ״ל בית אבי חי, ד״ר דוד רוזנסון, ואוצרת התערוכה, אוריין גלסטר, ויוקרן סרט קצר בעקבות תוכנית הרזידנסי, לצד ביקור חופשי בתערוכה.

 

ממגוון העבודות שנוצרו עבור התערוכה עולה תמה מרכזית, והיא השיחה עם בית ילדותם של האמנים: שיחה זו מתאפיינת בהתבוננות על זיכרון, אנשים ומקומות שנעלמו מזמן. האמנים הנבחרים – שמגיעים מעולמות אמנותיים מגוונים: רישום, מיצב, וידאו ארט, ציור קלאסי ודיגיטלי – צללו כולם לעומק יצירותיו של קפלן ולמשמעויות המרובדות של עבודותיו. הם חיברו משמעויות אלה באופנים שונים ואישיים לפרקטיקה האמנותית שלהם, ויצרו שיחה חיה עם אמן שאינו עוד עימנו.

הכניסה חופשית בהרשמה מראש. למשתתפים ולמשתתפות בשיח הגלריה יוגשו משקאות חמים וכיבוד קל.

Model.Data.ShopItem : 0 6

עוד בבית אבי חי