על קו השבר: מפגשים קולנועיים לתשעה באב

דוקותרפיה: קולנוע תיעודי ככלי לשינוי חברתי וטיפולי

הכרטיסים אזלו

פציעה שעבר במלחמת לבנון השנייה הובילה את הבמאי יונתן ניר ליצור סרטים שבהם הגיבור מתמודד עם טראומה קשה. בניסיון לתת מענה לאתגרים שניצבו בפניו במהלך העבודה עם הגיבורים הללו, התחיל ניר לעבוד יחד עם הפסיכולוג יורם בן יהודה, ששירת שנים ארוכות כראש היחידה לתגובות קרב בצה"ל. יחד הם פיתחו פרוטוקול טיפולי שאותו הם מכנים "דוקותרפיה - צמיחה פוסט טראומטית בעזרת סרטים תיעודיים". 

 

בהרצאתו לוקח ניר את הקהל למסע אל מקומות מרוחקים על פני כדור הארץ ובנפש האדם, דרך סיפורים אישיים שמלווים בחומרים ויזואליים, ושעוסקים בצמיחה מתוך טראומה ובחיפוש אחר תקווה וגאולה. במהלך השיחה יוקרנו קטעים מתוך סרטיו הרבים, ובהם: "לחתוך את הכאב", "דולפין", "אח שלי גיבור", "האיש הנעלם – הסיפור של וילפריד ישראל", "תמונת חייו" וסרטו האחרון והמדובר "הקבוצה של אלכס".

 

סרטיו של יונתן קצרו שבחים וזכו בפרסים בפסטיבלים בין-לאומיים נחשבים ברחבי העולם.

 

 

Model.Data.ShopItem : 0 6

עוד בבית אבי חי

משפחת גלעד - מקנה דקל - נחל הבשור
משפחת גלעד - מקנה דקל - נחל הבשור
מה גורם לחקלאי מהעוטף להישאר בחווה ולישון על המתבן כשמסביב מתנהלים קרבות בלתי פוסקים? בפרק הראשון של ״אדם אדמה״ ירדו שלומי שבן והדיי עפאים לחבל הבשור, לביקור בחוות הבודדים היפהפייה של אייל ואיתמר גלעד, אב ובן שמגדלים כבשים בעוטף כבר 40 שנה, וממשיכים לדאוג לכל כבש וכבש גם בימי המלחמה.
עם: הדיי עפאים, שלומי שבן
מתוך: אדם אדמה
מיוחדים וידאו
10.06.24