המדבר הנורא הזה
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
3.8.11
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

המדבר הנורא הזה

שקט וחרישי, בשורה צרה מתחת לכותרות העיתונים, מתגנב התאריך העברי להזכיר לנו. תשעה ימים מהראשון עד לתשיעי באב

ראשון

"היו זמנים..."
אירוע לציון 70 שנים להקמת הפלמ"ח 
האירוע יתקיים ביום ב' ה- 1.8.11 בשעה 19:30 בהיכל התרבות בתל אביב.
האירוע במעמד נשיא המדינה – שמעון פרס והרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ

 

שני
1187 לוחמי פלמ"ח נפלו במלחמת העצמאות ובמאבק להקמת המדינה. כחמישית מכלל הנופלים – לוחמים ואזרחים כאחד.

 

שלישי

כמה איבדנו בדרך? על הריין ב 1096 12,000, 120 קהילות שלמות ב"גזרת הרועים", 100,000 בפרעות ת"ח ות"ט, עשרות אלפים אצל פטליורה, מיליונים אצל היטלר, 22,867 במערכות ישראל.‏ וזה רק הצד שלי של המשפחה.
 

רביעי
וַנִּסַּע מֵחֹרֵב, וַנֵּלֶךְ אֵת כָּל הַמִּדְבָּר הַגָּדוֹל וְהַנּוֹרָא הַהוּא אֲשֶׁר רְאִיתֶם... וַנָּבֹא עַד קָדֵשׁ בַּרְנֵעַ.

עליות פלמח
70 שנה להקמת הפלמ"ח (פלאש90)
 

חמישי
40
שנה. 2,000 שנה. 63 שנה.

"מִּדְבָּר גָּדוֹל וְנּוֹרָא"

 

שישי
מנודים, טמאים, בלי אדמה, בלי זכויות, אשמים בכל – במות המשיח, במגיפות, בכישלונות. לא היסטוריה רחוקה. הסבים והסבתות שלנו. את כל המדבר הזה הלכנו.

 

שביעי
שקט וחרישי, בשורה צרה מתחת לכותרות העיתונים, מתגנב התאריך העברי להזכיר לנו. תשעה ימים - מהראשון עד התשיעי בחודש אב. תשעה ימים של דם ואש ברחובות ירושלים ובסופם אפילה גדולה. את כל המדבר הזה הלכנו, ועכשיו אנחנו כאן. מפגינים נגד הממשלה הריבונית של מדינת ישראל, היושבת בירושלים.

ברוך השם.

 

מפטיר
כה אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת: צוֹם הָרְבִיעִי, וְצוֹם הַחֲמִישִׁי, וְצוֹם הַשְּׁבִיעִי וְצוֹם הָעֲשִׂירִי יִהְיֶה לְבֵית יְהוּדָה לְשָׂשׂוֹן וּלְשִׂמְחָה וּלְמֹעֲדִים טוֹבִים

(זכריה ח)

אלי ויסברט

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus