תערוכותתערוכות בבית אבי חי - עמוד 1 מתוך 3

בית אבי חי מזמין אתכם לטעום מסצינת התערוכות בירושלים, לצד דיונים ותערוכות שעוסקים באמנות יהודית ואמנות ישראלית . באתר שלנו תמצאו ראיונות עם יוצרים, ביקורות אמנות וכתבות עומק; אם אתם מחפשים גלריה בירושלים, בלובי של בית אבי חי מוצגות תערוכות מתחלפות; וכל אלה מלווים באירועים בשיתוף יוצרים, חוקרים ומבקרים מובילים. ציור, צילום, פיסול ומולטימדיה - כל אלה ועוד מחכים לכם בבית אבי חי, חלק בלתי נפרד מהתערוכות בירושלים השבוע.
תערוכות
באור התכלת העזה
'מאז שהחלטתי לחקור, להכיל ולהכליל בעולמי גם את עולמם של סבי וסבתי החלוצים, הפך הציור שלי מציור של שאלה, לציור משקף ומסמן תודעה'. כך אומרת עידית לבבי-גבאי, אמירה הטומנת בתוכה שני מפתחות מרכזיים להבנת יצירתה: האחד, חשיבות החקירה, הפניית המבט אל העבר ויצירת זיקה אל הרצף ההיסטורי-הביוגרפי שלה כאמנית בת קיבוץ מרחביה; והאחר, הצורך לחקור ולברר את תודעתה וזהותה כבת התרבות היהודית-ציונית. שתי נקודות מוצא אלו מהדהדות ומסתמנות ביצירותיה של האמנית.
חגי שגב
תערוכות
קול המון
תערוכת אמנות עכשווית העוסקת במחאה, מרחב ופעולה. היצירות המוצגות משקפות את המרחב הציבורי ככזה שמאפשר תנועה, פעולה וחתירה לשינוי ערכי, ושבו קולותיהם של יחידים הופכים לקול המון הדורש ויוצר שינוי חברתי.
בתערוכה משולבות עבודות בתחום הווידיאו, המיצב, הציור והצילום.
מורן שוב
תערוכות
תפוצות
התערוכה, המבוססת על ספרו רב המכר Diaspora: Homelands in Exile , משקפת באופן חסר תקדים את מרחביו ואת התפתחותו המתמדת של עם ישראל על קהילותיו השונות והמגוונות מרומא ועד ניו-יורק, מהודו ועד תימן, ממרוקו ועד ירושלים.

התערוכה מאתגרת דימויים, אמונות ודעות המקובלים בקרב יהודים ולא- יהודים כאחד.
תערוכות יחיד של ברנר הוצגו בין השאר במרכז הבינלאומי לצילום בניו יורק, במוזיאון דה-ל'אליזה בלוזאן ובמוזיאון ברוקלין לאומנות בניו יורק.
בית אבי חי