החברים של נדיה
social
facebook whatsup email tweeter
שלחו
לחבר
"סרטי הקולנוע והטלוויזיה של אבי חי, מביאים סיפורים מהחיים, מהתרבות, מהמורשת ומהמסורת של היהודים בישראל, ונותנים ביטוי לרבגוניות המאפיינת את החברה היהודית-ישראלית. קרן אבי חי מזמינה מורים ומחנכים להשתמש בסרטים ללא תשלום למטרות חינוכיות שאינן מסחריות."
נאדיה וחנוך חלקו שולחן אחד בכיתה בבית הספר היסודי בכפר הרא"ה, היהלום בכתר הציונות הדתית. במשך כל שנות בית הספר היסודי לא עלתה השונות ביניהם - חנוך, יהודי דתי, בן המושב, ונאדיה, ערבייה מוסלמית, בת למשפחת אבו-עיסא המתגוררים עד היום בסמוך למושב.

תקציר

נאדיה וחנוך חלקו שולחן אחד בכיתה בבית הספר היסודי בכפר הרא"ה, היהלום בכתר הציונות הדתית. במשך כל שנות בית הספר היסודי לא עלתה השונות ביניהם - חנוך, יהודי דתי, בן המושב, ונאדיה, ערבייה מוסלמית, בת למשפחת אבו-עיסא המתגוררים עד היום בסמוך למושב. בכיתתם למדו ילדים דתיים וחילוניים, אשכנזים וספרדים, מבתים עם השקפה פוליטית ימנית ושמאלנית. אולם מאז הציונות הדתית עשתה כברת דרך ארוכה והתרחקה מערכי הסובלנות והמתינות שאפיינו אותה. 

 

חנוך, במאי הסרט, מבכה את אובדן הנורמליות והסובלנות שחווה כילד, ואת ההקצנה הדתית והפוליטית שפשׂתה בציונות הדתית. על סף גיל 40 הוא מחליט לצאת למסע בעקבות חבריו לכיתה, ומארגן פגישת מחזור ראשונה מזה כשלושים שנה. במהלך המפגשים הוא מגלה שכמעט כל בני כיתתו נטשו את הדרך שעליה התחנכו ובחרו בדרך חדשה.
'החברים של נאדיה' הוא מסע אל הציונות הדתית של פעם ואל הציונות הדתית של היום; אל החברים והמרחק שנפער ביניהם במהלך השנים.

 

נושאים בהם עוסק הסרט

 

  1. שינויים בערכי הציונות דתית.
  2. סובלנות ופלורליזם בחברה הדתית ציונית.
  3. הקצנה פוליטית ודתית
  4. יחסי יהודים ערבים
  5. עדתיות
  6. דמוקרטיה ויהדות

 

ז'אנר: דוקומנטרי | ישראל 2006 | 60 דקות | בימוי: חנוך זאבי | מאיה הפקות בע"מ

 

 

 icon  icon2   

 

שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus