סיפורי נתב"ג
social
facebook whatsup email tweeter
שלחו
לחבר
"סרטי הקולנוע והטלוויזיה של אבי חי, מביאים סיפורים מהחיים, מהתרבות, מהמורשת ומהמסורת של היהודים בישראל, ונותנים ביטוי לרבגוניות המאפיינת את החברה היהודית-ישראלית. קרן אבי חי מזמינה מורים ומחנכים להשתמש בסרטים ללא תשלום למטרות חינוכיות שאינן מסחריות."
נמל התעופה בן-גוריון אוצר בתוכו, בעצם הווייתו, סיפורים אישיים מרתקים - סיפורי פרידות וגעגוע, שמחת פגישה, עצב הפרדה וחלומות. דרך סיפורים אנושיים אלו מבצבצת ומתגלה הזהות היהודית-ישראלית.

תקציר

 

נמל התעופה בן-גוריון אוצר בתוכו, בעצם הווייתו, סיפורים אישיים מרתקים - סיפורי פרידות וגעגוע, שמחת פגישה, עצב הפרדה וחלומות. דרך סיפורים אנושיים אלו מבצבצת ומתגלה הזהות היהודית-ישראלית. הסדרה כולה מצולמת בתוך שדה התעופה. הסיטואציות אינן מבוימות והן מצולמות בזמן אמת, בצורה מרתקת אך לא פולשנית, ובכך יוצרות הזדהות. שער היציאה מן הארץ והחזרה אליה משקף את החברה הישראלית על קשייה וייחודה. 

 

הפרק השלישי עוסק בהיבטים שונים של אמונה וביטחון. הימים הם לפני ראש השנה ונמל התעופה מלא וגדוש בחסידי ברסלב הנוסעים לאומן שבאוקראינה לקברו של רבי נחמן מברסלב, ומאמינים שמשם תגיע הישועה. רונן, חסיד ברסלב וחוזר בתשובה, רוצה בכל מאודו להגיע לאומן, אך כרגע יש לו צו עיכוב יציאה מהארץ. הוא לא מפסיק להתפלל ומאמין כי יצליח לעלות על המטוס. ואכן, עשר דקות לפני ההמראה הוא מקבל אישור מיוחד מבית המשפט לצאת מהארץ. עולמם האמוני של החסידים חזק ומוחלט, לפי תחושתם האמונה יוצרת מציאות ומביאה לניסים.

 

נושאים בהם עוסק הסרט

 

1. האמונה באלהים - כוח התפילה, והתערבות אלוהית בחיים

2. האמונה באדם- כוח האדם במציאות

3. חסידי ברסלב- אמונה ברבי נחמן, בצדיק, בעלייה לקברו.

4. גזענות ואפליה מול ערבים במדינת ישראל

 

ז'אנר: דוקומנטרי | ישראל 2008 | 30 דקות | בימוי: נפתלי גליקסברג

 

 

 icon  icon2   

 

שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus