נבלות | פרק רביעי
נבלות | פרק רביעי
social
facebook whatsup email tweeter
26.10.10
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
בשעת לילה מאוחרת משוטטים אפרים ומושק'ה ברחובות העיר ורוצחים בזה אחר זה צעירים שמדברים בקול רם מדי בטלפון, שמשחקים 'דג מלוח' בפארק, ועוד. אפרים רואה זאת כמלחמת חורמה הכרחית. לדבריו, כשאתה הורג אתה החזק וכשהורגים אותך אתה החלש. לאחר שורה ארוכה של רציחות הואז'אנר: סדרת דרמה | ישראל 2010 | 50 דקות | בימוי: דרור סבו 
תסריט: דפנה לוין | הפקה: MY טי.וי, לי ירדני ואבירם בוכריס

תקציר:


סדרה עוסקת בכאב של דור הפלמ"ח, אנשי ערכים שמסרו עצמם על הארץ, וייאושם לנוכח הציניות והריקנות של ישראל היום - נוער החושב רק על טובתו הפרטית ומקבל את מדינת ישראל כמובן מאליו. הסדרה עוסקת בכאב ההזדקנות.

 nevelot

סיפור המסגרת: שני חברים קשישים, שבצעירותם לחמו בפלמ"ח ובזקנותם הם מלאי זעם על הדור הצעיר, החוצפן והאגואיסטי במדינה שלמענה לחמו, יוצאים למסע רציחות של צעירים בתל אביב. הסדרה מבוססת על ספרו של יורם קניוק 'עיטים ונבלות'.

בשעת לילה מאוחרת משוטטים אפרים ומושק'ה ברחובות העיר ורוצחים בזה אחר זה צעירים שמדברים בקול רם מדי בטלפון, שמשחקים 'דג מלוח' בפארק, ועוד. אפרים רואה זאת כמלחמת חורמה הכרחית. לדבריו, כשאתה הורג אתה החזק וכשהורגים אותך אתה החלש. לאחר שורה ארוכה של רציחות הוא מתעייף ומתקשה לנשום. שוטרים עוברים לידם אך לא חושדים בהם כלל ומבקשים מהם להתרחק. מושק'ה רואה בכך הוכחה נוספת לכך שהם שקופים, ואומר שגם אם יתפסו אותם עם נבלה בידיים הם לא יהיו חשודים.

בינתיים יושבות דינה וזהבה בבית קפה. זהבה מספרת לה את סיפורה של תמרה אמה ויחד הן מגיעות למסקנה שייתכן שמושק'ה הוא אביה של דינה. דינה נרגשת ומצפה לפגוש את מושק'ה אבל הן לא מצליחות לתפוס אותו, זהבה חוששת לגורלם לנוכח האלימות והרצח הגואים ברחובות.

 nblvt_06

זיכרון מן העבר: מושקה ואפרים צעירים ויפים, מאוהבים שניהם בתמרה. אפרים אומר לזהבה שהוא מאוהב בתמרה והיא ממררת בבכי. תמרה מסרבת לבחור רק באחד מהם. מושק'ה ואפרים נוסעים בשיירה, בדרך הם רבים בשל תמרה ונופלים למארב שבו כמעט כל השיירה מתה.   


מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus