נבלות | פרק חמישי
נבלות | פרק חמישי
social
facebook whatsup email tweeter
26.10.10
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
פרק הסיום. אפרים מגלה בפרק שבשנת 73 מושק'ה פגש את תמרה, אך היה נאמן להבטחתו וויתר עליה. היא רצתה להישאר איתו ולשכב איתו אבל הוא סירב. אפרים מבין שדינה היא כנראה הבת שלו, משום שהוא לא קיים את הבטחתו וכן שכב איתה ב-73. הוא מחליט לשמור זאת בסוד אך מנסה למנוע


ז'אנר: סדרת דרמה | ישראל 2010 | 50 דקות | בימוי: דרור סבו 
תסריט: דפנה לוין | הפקה: MY טי.וי, לי ירדני ואבירם בוכריס


תקציר:

הסדרה עוסקת בכאב של דור הפלמ"ח, אנשי ערכים שמסרו עצמם על הארץ, וייאושם לנוכח הציניות והריקנות של ישראל היום - נוער החושב רק על טובתו הפרטית ומקבל את מדינת ישראל כמובן מאליו. הסדרה עוסקת בכאב ההזדקנות.

 nevelot

סיפור המסגרת: שני חברים קשישים, שבצעירותם לחמו בפלמ"ח ובזקנותם הם מלאי זעם על הדור הצעיר, החוצפן והאגואיסטי במדינה שלמענה לחמו, יוצאים למסע רציחות של צעירים בתל אביב. הסדרה מבוססת על ספרו של יורם קניוק 'עיטים ונבלות'.

תמונות מן העבר: אפרים מתעורר באמצע השדה, סביבו כולם מתים, וריח דם באוויר. הוא מתרומם כדי להשיב אש אך צלף פוגע בו והוא נפצע בידו. הוא נשכב על האדמה ומגלה שגם מושק'ה בין החיים. מושק'ה מסכן את חייו כדי להציל את אפרים וממלא בפיו מים להשקותו. שני החברים הטובים נשבעים זה לזה שאם הם מצליחים לצאת חיים משדה הקרב, שניהם יוותרו ולא יראו את תמרה לעולם, ואם רק אחד מהם ישרוד, רשאי השני להתחתן עם תמרה.

אפרים מגלה בפרק שבשנת 73 מושק'ה פגש את תמרה, אך היה נאמן להבטחתו וויתר עליה. היא רצתה להישאר איתו ולשכב איתו אבל הוא סירב. אפרים מבין שדינה היא כנראה הבת שלו, משום שהוא לא קיים את הבטחתו וכן שכב איתה ב-73. הוא מחליט לשמור זאת בסוד אך מנסה למנוע מדינה לפגוש במושק'ה, כי היא חושבת שהוא אביה. הוא מסביר לדינה שהדיבור על תמרה לא מיטיב עם מושק'ה, אך היא לא מקשיבה לאפרים ומנסה להגיע למושק'ה בכוחות עצמה.

 nblvt_06

מושק'ה נבהל מהבחורה שעוקבת אחריו ומחליט להיפטר ממנה. אפרים חוטף מכות מחבורה של צעירים, שהמנהיג שלהם הוא בעל הכלב שאפרים אילץ אותו לנקות אחריו. הוא נתפס לא מוכן, לא מצליח להשיב אש ומאבד את הכרתו. כאשר הוא מתעורר בבוקר שאחרי המכות על הדשא, הוא ממהר להגיע לביתו של  מושק'ה אך מאחר את המועד. אפרים מבין שלפעמים הרצח לא משתלם. מושקה הרג את דינה בתו בלי שידע זאת. אפרים כואב את מותה של דינה, אך חייב לשמור על כך בסוד מפני מושק'ה.  

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus