מי אתה חושב שאתה | אוהד קנולר
מי אתה חושב שאתה | אוהד קנולר
social
facebook whatsup email tweeter
26.10.10
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
פרק זה מוקדש לשחקן אוהד קנולר. מגיל צעיר התעניין קנולר בעברה של משפחתו, אך לא העז לשאול על שני סביו שנספו בשואה. כעת, כשהוא בעצמו אב, הוא אוזר אומץ לפתוח במסע חיפושים אחר חייהם ומותם של הסבים שמעולם לא פגש, מתוך רצון לדעת מה עלה בגורלם.

(מתוך הפרק על גבי גזית)

ז'אנר: דוקומנטרי | ישראל 2009 | 50 דקות |בימוי: יפעת קידר
הפקה: צפריר קוחונובסקי, מירי עזרא, אסף גיל, טי.טי.וי הפקות בע"מתקציר :

"מי אתה חושב שאתה?" היא השאלה העומדת במרכזה של סדרה דוקומנטרית בת שישה פרקים, ומסתבר שהתשובה לה אינה ידועה מראש. במהלך מסע אל עברם המשפחתי מגלים גיבורי הסדרה, כולם דמויות מוכרות היטב בציבור הישראלי, באיזה אופן עיצבה ההיסטוריה המשפחתית שלהם, שעד לצילומים לא היו מודעים לה, את אישיותם ואת זהותם כיהודים.הנחת היסוד העומדת מאחורי הסדרה היא, שההיסטוריה הפרטית נושקת להיסטוריה הלאומית, ועל כן הסיפורים המשפחתיים פותחים סדק הצצה אל מעבר לפרטי - אל העבר המשותף הלאומי–יהודי, ויכולים להאיר סוגיות ואירועים היסטוריים מרתקים. כל פרק בסדרה מוקדש לדמות אחת היוצאת למסע חוצה גבולות שסופו אינו ידוע לה, המבוסס על עבודת תחקיר מקיפה בארץ ובעולם. המסע האמיתי מתחיל לעיני המצלמה, ומתנהל כמו בחקירה בלשית. הגיבור עובר מתחנה אחת למשנה, ובכל אחת מהן מגלה מידע נוסף, עד שנחשף לפניו סיפורו המשפחתי במלואו והוא מגלה מי הוא ומהם שורשיו.

פרק זה מוקדש לשחקן אוהד קנולר. מגיל צעיר התעניין קנולר בעברה של משפחתו, אך לא העז לשאול על שני סביו שנספו בשואה. כעת, כשהוא בעצמו אב, הוא אוזר אומץ לפתוח במסע חיפושים אחר חייהם ומותם של הסבים שמעולם לא פגש, מתוך רצון לדעת מה עלה בגורלם. מסעו מתחיל במוזיאון 'יד ושם', שם הוא מאתר פרטים על  סבו מצד אביו שהגיע למחנה ריכוז ברומניה יחד עם אשתו, ושם גם נולד אביו. בעת שהוא ממתין לפרטים נוספים הוא טס להונגריה, לחפש פרטים על סבו מצד אמו שגויס לשירות העבודה ההונגרי ושם, מסתבר, מצא את מותו.

אוהד מגלה פרטים נוספים על משפחת אמו, אך לא מתקדם בגילוי פרטים נוספים על הסב. בינתיים מגיע מידע מפתיע על הסב השני, אבי אביו, ומסתבר שגם הוא מצא את מותו בהונגריה. בחיפוש אחר הקבר של סבו, חוזר אוהד לארץ ומגלה פרטים נוספים ומרעישים על נסיבות מותו. במהלך המסע הפרטי מתגלה סיפורה הטרגי של יהדות הונגריה העשירה, שהחזיקה מעמד עד לקראת סוף המלחמה, ואז בבת אחת נכחדה כמעט לחלוטין.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus