מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 8
מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 8
social
facebook whatsup email tweeter
30.1.11
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
במרכזו של פרק זה משבר קל בזוגיות של אפרים ומיכל. אפרים מחליף את אביו בניהול הפרויקט ועסוק במשך רוב שעות היום, ומזניח את אשתו ואת הילדים. כשמיכל מוכיחה אותו על כך הוא תוקף אותה ואומר שהיא עסוקה בקריירה שלה. אפרים שקוע בעבודה ונקרע בין הרצון להצליח לבין המש

ז'אנר: דרמה | ישראל 2005 | 41 דקות | יוצרים : אודי ליאון ונסים לוי
בימוי: שי כנות | הפקה: סינפלוס


תקציר :

מעורב ירושלמי היא סדרת דרמה ישראלית המתארת משפחה מזרחית מסורתית ממוצא ג'רבי-תוניסאי המתגוררת בשכונת נחלאות בירושלים. סיפור המשפחה הוא סיפורה של החברה הישראלית, שכן כמו בציבור הישראלי, גם במשפחה זו חיים בכפיפה אחת דתיים, חילוניים, חרדים, ספרדים, אשכנזים, אנשי עסקים ולומדי תורה. הפסיפס המשפחתי משקף את התרבות הישראלית ואת האתגרים המעסיקים אותה כגון: זהות יהודית ודתית, שירות בצבא, ציונות, וכן נושאים כלל אוניברסליים כגון אהבה, זוגיות ויחסי הורים-ילדים.

במרכזו של פרק זה משבר קל בזוגיות של אפרים ומיכל. אפרים מחליף את אביו בניהול הפרויקט ועסוק במשך רוב שעות היום, ומזניח את אשתו ואת הילדים. כשמיכל מוכיחה אותו על כך הוא תוקף אותה ואומר שהיא עסוקה בקריירה שלה. אפרים שקוע בעבודה ונקרע בין הרצון להצליח לבין המשפחה ולימוד התורה. את התסכול שלו הוא מוציא על מיכל. 

בתפקידה כטוענת רבנית מיכל מייצגת את שלומית, הנשואה לגבר שלא מקיים עמה יחסי אישות ולכן דורשת ממנו גט, אך הוא מסרב לתת לה. מיכל צריכה להוכיח בבית המשפט כי שלומית עדיין בתולה. זוהי סיטואציה עדינה ובסופו של דבר היא מצליחה לשכנע את הבעל לתת גט לאשתו, לפני שלב ההוכחות. מתברר שהבעל הוא הומוסקסואל. סיפור צדדי זה מעלה לדיון הן את בעיית מסורבות הגט והן את שאלת התמודדותם של הומואים חרדים.  

נועה גרה אצל משפחת שדה ומתחמקת מאיציק, בנם. היא מרגישה בבית ומונעת מאיציק להתקרב אליה. היא פגועה מכך שאיציק עוד לא הספיק להיפרד ממנה וכבר מצא עצמו בזרועות אישה אחרת. השוואה מעניינת נעשית בין נועה ללאה - שתיהן בהיריון אך אם אצל נועה ההיריון בריא אך לא רצוי והיא שוקלת לעשות הפלה יזומה; הרי שאצל לאה ההיריון רצוי מאוד, אך מסכן את חייה, והיא צריכה לעבור הפלה יזומה על פי עצת הרופאים. 
מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus