מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 7
מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 7
social
facebook whatsup email tweeter
30.1.11
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
אפרים צריך להחליט אם להמשיך בעסק או לחזור ללמוד תורה. בית המשפט החליט לתת להם את הפרויקט ובכך מוּסר איום העיקול על הבית. אפרים הנרגש הולך לספר זאת לאביו אבל שמעון מבשר לו כי הוא כלל לא מתכוון לחזור לעסק. אפרים, שרוצה להתפנות ללימוד תורה, לפחות לחצי יום בכ

ז'אנר: דרמה | ישראל 2005 | 41 דקות | יוצרים : אודי ליאון ונסים לוי
בימוי: שי כנות | הפקה: סינפלוס


תקציר :

מעורב ירושלמי היא סדרת דרמה ישראלית המתארת משפחה מזרחית מסורתית ממוצא ג'רבי-תוניסאי המתגוררת בשכונת נחלאות בירושלים. סיפור המשפחה הוא סיפורה של החברה הישראלית, שכן כמו בציבור הישראלי, גם במשפחה זו חיים בכפיפה אחת דתיים, חילוניים, חרדים, ספרדים, אשכנזים, אנשי עסקים ולומדי תורה. הפסיפס המשפחתי משקף את התרבות הישראלית ואת האתגרים המעסיקים אותה כגון: זהות יהודית ודתית, שירות בצבא, ציונות, וכן נושאים כלל אוניברסליים כגון אהבה, זוגיות ויחסי הורים-ילדים.

אפרים צריך להחליט אם להמשיך בעסק או לחזור ללמוד תורה. בית המשפט החליט לתת להם את הפרויקט ובכך מוּסר איום העיקול על הבית. אפרים הנרגש הולך לספר זאת לאביו אבל שמעון מבשר לו כי הוא כלל לא מתכוון לחזור לעסק. אפרים, שרוצה להתפנות ללימוד תורה, לפחות לחצי יום בכולל, רוצה ששמעון יחזור לעבודה, אך זה מסרב. הוא נאות להצטרף לאפרים לפגישה עם הקבלן טובול, אך מפוצץ את הפגישה ומסרב לסגור את העסקה. אפרים מתלבט מה עליו לעשות - לסגור את העסקה המבטיחה ולחזור לעולם העסקים, או לוותר ולחזור לעולם התורה. מה שמכריע לבסוף את הכף הוא סיפורו של גבי, אברך הזקוק להלוואה דחופה כדי להציל את חיי בתו. אפרים מחליט לסגור את העסקה ונותן את המקדמה השמנה לגבי. 

איציק, שעבר לגור יחד עם בת-אל הגרושה, מספר לה כבדרך-אגב שהוא כהן, אך שניהם לא מתרגשים מכך יותר מדי, למרות שהם לא יוכלו בעתיד להינשא. לשמעון זה מפריע מאוד והוא סובר שאין טעם להמשיך את הקשר משום שבסוף לבת חן יישבר הלב. נועה חוזרת ממיאמי לדירתו של איציק ומוצאת שם את בת-אל. היא נפגעת והולכת ונתקלת בלאה במרפאה לבריאות האישה. לאה מבינה שנועה כנראה בהיריון. נועה רוצה להפיל את העובר ולאה מזמינה אותה לגור אצלם כדי שלא תהיה לבד.

לאה צריכה להחליט אם לחזור לנגן או לקחת על עצמה תפקיד מרכזי ב'יד שרה' שיגזול ממנה את כל זמנה הפנוי. קשה לה להחליט, אך לבסוף מחליטה לחזור לנגן, בשל הסיבוך ההריוני.    


מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus