מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 5
מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 5
social
facebook whatsup email tweeter
30.1.11
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
במרכזו של פרק זה בעיות הזוגיות בין שמעון ללאה. היחסים ביניהם ממשיכים להתדרדר והתקשורת מנותקת. לאה מסתירה משמעון את העובדה שההיריון מסכן את חייה - היא סובלת מבעיה רפואית גנטית של מחלות לב, שבגללה נפטרה גם אמה בעת לידתה. הרופאים מסבירים ללאה שייתכן שהיא תצט

ז'אנר: דרמה | ישראל 2005 | 39 דקות | יוצרים : אודי ליאון ונסים לוי
בימוי: שי כנות | הפקה: סינפלוס


תקציר :

מעורב ירושלמי היא סדרת דרמה ישראלית המתארת משפחה מזרחית מסורתית ממוצא ג'רבי-תוניסאי המתגוררת בשכונת נחלאות בירושלים. סיפור המשפחה הוא סיפורה של החברה הישראלית, שכן כמו בציבור הישראלי, גם במשפחה זו חיים בכפיפה אחת דתיים, חילוניים, חרדים, ספרדים, אשכנזים, אנשי עסקים ולומדי תורה. הפסיפס המשפחתי משקף את התרבות הישראלית ואת האתגרים המעסיקים אותה כגון: זהות יהודית ודתית, שירות בצבא, ציונות, וכן נושאים כלל אוניברסליים כגון אהבה, זוגיות ויחסי הורים-ילדים.

במרכזו של פרק זה בעיות הזוגיות בין שמעון ללאה. היחסים ביניהם ממשיכים להתדרדר והתקשורת מנותקת. לאה מסתירה משמעון את העובדה שההיריון מסכן את חייה - היא סובלת מבעיה רפואית גנטית של מחלות לב, שבגללה נפטרה גם אמה בעת לידתה. הרופאים מסבירים ללאה שייתכן שהיא תצטרך לסיים את ההיריון בשל כך, אך היא מסתירה זאת משמעון ומזמינה את אחותה, דבורה, לארץ, כדי שתתמוך בה. אף שהיחסים בין האחיות לא רצופים, ודבורה אף לא נכחה בחתונת אחותה, מרגישה לאה קרובה אליה יותר מאשר לשמעון. היא משתפת את דבורה בבדיקות ובהתלבטויות ואפילו חושפת בפניה פרטים אינטימיים ביחסים בינה לבין שמעון. שמעון כמובן לא מתלהב מכך שדבורה מתערבת בחייהם וכועס על לאה. הוא לא מבחין במצוקה שבה היא שרויה ולא מבין מדוע היא משתפת אותה ביחסים שבינו לבינה. במקביל מנסה שמעון להיבחר להיות גבאי בית הכנסת, אך נכשל.

המדריכים מבקשים מיוסי לבוא לטיול בני עקיבא יחד עם מלווה. יוסי מתלבט – מצד אחד הוא רוצה להיות עם כולם ובמיוחד בקרבתה של אפרת, ומצד שני הוא חש שמתייחסים אליו כאל תינוק מגודל שזקוק להורה מלווה.

איציק חוזר הביתה באישון לילה.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus