מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 4
מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 4
social
facebook whatsup email tweeter
30.1.11
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
במרכזו של פרק זה חשבון הנפש ובדק הבית שעושה שמעון עם עצמו. אליהו אביו מוכיח אותו על מעשיו ונותן לו פסק הלכה – לתקן ולא לקלקל. לשמעון יש הרבה מה לתקן, כיוון שהוא נמצא בסכסוך עם אנשים רבים - הוא עדיין כועס על בנו אפרים ששיקר לו; וגם ברוך, אחד ממתפללי בית-הכ

ז'אנר: דרמה | ישראל 2005 | 43 דקות | יוצרים : אודי ליאון ונסים לוי
בימוי: שי כנות | הפקה: סינפלוס


תקציר :

מעורב ירושלמי היא סדרת דרמה ישראלית המתארת משפחה מזרחית מסורתית ממוצא ג'רבי-תוניסאי המתגוררת בשכונת נחלאות בירושלים. סיפור המשפחה הוא סיפורה של החברה הישראלית, שכן כמו בציבור הישראלי, גם במשפחה זו חיים בכפיפה אחת דתיים, חילוניים, חרדים, ספרדים, אשכנזים, אנשי עסקים ולומדי תורה. הפסיפס המשפחתי משקף את התרבות הישראלית ואת האתגרים המעסיקים אותה כגון: זהות יהודית ודתית, שירות בצבא, ציונות, וכן נושאים כלל אוניברסליים כגון אהבה, זוגיות ויחסי הורים-ילדים.

במרכזו של פרק זה חשבון הנפש ובדק הבית שעושה שמעון עם עצמו. אליהו אביו מוכיח אותו על מעשיו ונותן לו פסק הלכה – לתקן ולא לקלקל. לשמעון יש הרבה מה לתקן, כיוון שהוא נמצא בסכסוך עם אנשים רבים - הוא עדיין כועס על בנו אפרים ששיקר לו; וגם ברוך, אחד ממתפללי בית-הכנסת, כועס עליו ומאשים אותו במות אביו. בעקבות עצת אביו ובאווירת ערב יום הכיפורים מנסה שמעון לתקן את דרכיו. הוא מתפייס עם אפרים, ובתפילת נעילה של יום כיפור הוא מתחרה עם ברוך במכירה הפומבית על פתיחת ארון הקודש בתפילת נעילה, וכשהוא זוכה הוא נותן את הכבוד לברוך שפותח את ההיכל לזכר אביו, ובכך מפייס גם אותו.

איציק, בנו הצעיר של שמעון, לא משתלב בתעשיית המוזיקה במיאמי כפי שציפה, והוא מדוכדך. הוא מסרב להשמיע שירים אמריקניים ורוצה להתמקד רק מוזיקה שהוא אוהב. רצונו העז להצליח משכיח ממנו את יום הכיפורים, וכשהוא מגלה שחילל בשוגג את היום הקדוש, הוא מאוכזב וכועס על עצמו. נועה חברתו לא מבינה אותו והוא מחליט להיפרד ממנה.

אפרת ושי מזמינים את יוסי לבוא לבני עקיבא. למרות נכותו, יוסי מגיע לסניף ונאלץ להתמודד מול חברת הילדים שמתנהגת אליו יפה – יפה מדי – והוא מובך ומרגיש שהם מרחמים עליו. הוא לא רוצה להיות "המצווה" של החניכים, הנכה שכולם עוזרים לו, אלא רוצה להיות חניך מן המניין. יוסי מתאהב באפרת ויש ביניהם חילופי מבטים לאורך הפעולה.מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus