מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 2
מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 2
social
facebook whatsup email tweeter
30.1.11
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
בפרק השני עולות סוגיות של זוגיות, שילוב דת וצבא ויחסי חילונים-דתיים. מערכת היחסים בין שמעון ולאה מורכבת. מצד אחד, יש משברים ובעיות, ומצד שני, יש ביניהם אינטימיות ואהבה. לאה, הנמצאת בחודשי הריונה הראשונים, מרחיקה מעליה את שמעון ונוטרת לו על כך שלא הגיע לבד

ז'אנר: דרמה | ישראל 2005 | 40 דקות | יוצרים : אודי ליאון ונסים לוי
בימוי: שי כנות | הפקה: סינפלוס


תקציר :

מעורב ירושלמי היא סדרת דרמה ישראלית המתארת משפחה מזרחית מסורתית ממוצא ג'רבי-תוניסאי המתגוררת בשכונת נחלאות בירושלים. סיפור המשפחה הוא סיפורה של החברה הישראלית, שכן כמו בציבור הישראלי, גם במשפחה זו חיים בכפיפה אחת דתיים, חילוניים, חרדים, ספרדים, אשכנזים, אנשי עסקים ולומדי תורה. הפסיפס המשפחתי משקף את התרבות הישראלית ואת האתגרים המעסיקים אותה כגון: זהות יהודית ודתית, שירות בצבא, ציונות, וכן נושאים כלל אוניברסליים כגון אהבה, זוגיות ויחסי הורים-ילדים.

בפרק השני עולות סוגיות של זוגיות, שילוב דת וצבא ויחסי חילונים-דתיים.

מערכת היחסים בין שמעון ולאה מורכבת. מצד אחד, יש משברים ובעיות, ומצד שני, יש ביניהם אינטימיות ואהבה. לאה, הנמצאת בחודשי הריונה הראשונים, מרחיקה מעליה את שמעון ונוטרת לו על כך שלא הגיע לבדיקת האולטרה-סאונד הראשונה. שמעון לא מפסיק להצטדק על התנהגותו הילדותית, ומשתדל לרצות אותה. כצעד ראשון הוא מסכים להצטרף לפגישותיה עם הפסיכולוג, קונה לה פרחים, ומבקש את קרבתה.

במקביל, מתעוררים קשיים בזוגיות בין מיכל ואפרים המתגוררים בביתם של שמעון ולאה. אפרים מנסה לסייע לאביו לצאת מן התסבוכת שאליה נקלע, ומרוב עומס הוא שוכח לעשות את המוטל עליו, כמו להוציא את הילד מהגן או ללמוד תורה, ומכעיס מאוד את מיכל אשתו.

אריאלה מתמודדת עם הקושי להיות חיילת דתית בצבא. היא נאלצת לאלתר לעצמה מקום תפילה משום שבבית הכנסת שבבסיס אין עזרת נשים, אך משלמת על כך מחיר כבד - היא שוכחת בבית הכנסת את נשקה, ונענשת בריתוק לשבת בבסיס שבה עליה להסתובב כל היום עם מטאטא.

היא מתמודדת עם סביבה חילונית ומוצאת את עצמה פעמים רבות בסיטואציות שמדגישות את הפער בינה ובינם, ואת הבורות שלהם בענייני דת. לדוגמה – אריאלה מדליקה נרות שבת, ובחורה חילונית רוצה להצטרף אליה, אך מברכת על הנרות תוך כדי שיחה בפלאפון.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus