מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 11
מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 11
social
facebook whatsup email tweeter
30.1.11
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
שמעון מנסה להרחיק בין פבלו ואריאלה ולמנוע מהם לנסוע לסיני ברגילה. שמעון וצדוק לוקחים את פבלו לסיבוב לילי בירושלים כדי להתיש אותו – הולכים לטבול במים קפואים במעיין; נכנסים למערה כדי לעשות שם תיקון חצות, מבקשים ממנו ללבוש שק יוטה אורגני, ולעשות וידוי. הם מס

ז'אנר: דרמה | ישראל 2005 | 42 דקות | יוצרים : אודי ליאון ונסים לוי
בימוי: שי כנות | הפקה: סינפלוס


תקציר:

מעורב ירושלמי היא סדרת דרמה ישראלית המתארת משפחה מזרחית מסורתית ממוצא ג'רבי-תוניסאי המתגוררת בשכונת נחלאות בירושלים. סיפור המשפחה הוא סיפורה של החברה הישראלית, שכן כמו בציבור הישראלי, גם במשפחה זו חיים בכפיפה אחת דתיים, חילוניים, חרדים, ספרדים, אשכנזים, אנשי עסקים ולומדי תורה. הפסיפס המשפחתי משקף את התרבות הישראלית ואת האתגרים המעסיקים אותה כגון: זהות יהודית ודתית, שירות בצבא, ציונות, וכן נושאים כלל אוניברסליים כגון אהבה, זוגיות ויחסי הורים-ילדים.

שמעון מנסה להרחיק בין פבלו ואריאלה ולמנוע מהם לנסוע לסיני ברגילה. שמעון וצדוק לוקחים את פבלו לסיבוב לילי בירושלים כדי להתיש אותו – הולכים לטבול במים קפואים במעיין; נכנסים למערה כדי לעשות שם תיקון חצות, מבקשים ממנו ללבוש שק יוטה אורגני, ולעשות וידוי. הם מסבירים לו שכל אלו הם מנהגים משפחתיים שעליו לאמץ כדי להיכנס למשפחה. מטרתם היא להפחיד אותו ולהבריח אותו מאריאלה. אך פבלו לא נלחץ ועושה כל מה שהם מבקשים, עד שהוא חוזר הביתה חולה משתעל ושפוף.

אפרים ומיכל מתווכחים על מידת ההקפדה ההלכתית הנדרשת בניקוי כרובית מתולעים. מיכל טוענת שמספיק להשרות את הכרובית במים עם מלח וחומץ. אפרים שואל את הרב ב-sms ומקבל תשובה שיש להרתיח את הכרובית שלוש פעמים ובכלל, עדיף להימנע מירק זה בכלל. מיכל איננה מרוצה מתשובת הרב ושואלת את סבא אליהו כיצד לנהוג. הוא פוסק על פי שיטתה. סוגיה זו בוחנת את סמכותו של סבא אליהו בעיני אפרים.

איציק מנסה לפייס את נועה אחרי שבת-אל נפרדת ממנו, אך זו דוחה אותו מעל פניה. הוא דואג לה ומנסה למנוע ממנה לשתות, וסוחב אותה הביתה בידיים. נועה לא מעריכה את ההשתדלות שלו וממשיכה לכעוס עליו.

בינתיים אפרים הסתבך עם המכרז - השותפים שלו החליטו לפרוש כי שמעו שהקרקע נתונה במאבקים בבג"ץ. בבית הכנסת עומדים להחליף את הרב אליהו הסב ברב צעיר.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus