מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 10
מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 10
social
facebook whatsup email tweeter
30.1.11
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
יוסי מתפלל בבית הכנסת ורוצה לעלות לברכת כוהנים כמו כל בני משפחת סעדה, אך מתפללי בית הכנסת ומשפחתו מונעים זאת ממנו מכיוון שהוא מאומץ ולא ידוע אם הוא אכן כהן. יוסי המאוכזב מחליט שעליו לאתר את הוריו הביולוגיים כדי להתחקות אחר זהותו, והוא מבקש מלאה, אמו, לעזו

ז'אנר: דרמה | ישראל 2005 | 41 דקות | יוצרים : אודי ליאון ונסים לוי
בימוי: שי כנות | הפקה: סינפלוס


תקציר:

מעורב ירושלמי היא סדרת דרמה ישראלית המתארת משפחה מזרחית מסורתית ממוצא ג'רבי-תוניסאי המתגוררת בשכונת נחלאות בירושלים. סיפור המשפחה הוא סיפורה של החברה הישראלית, שכן כמו בציבור הישראלי, גם במשפחה זו חיים בכפיפה אחת דתיים, חילוניים, חרדים, ספרדים, אשכנזים, אנשי עסקים ולומדי תורה. הפסיפס המשפחתי משקף את התרבות הישראלית ואת האתגרים המעסיקים אותה כגון: זהות יהודית ודתית, שירות בצבא, ציונות, וכן נושאים כלל אוניברסליים כגון אהבה, זוגיות ויחסי הורים-ילדים.

יוסי מתפלל בבית הכנסת ורוצה לעלות לברכת כוהנים כמו כל בני משפחת סעדה, אך מתפללי בית הכנסת ומשפחתו מונעים זאת ממנו מכיוון שהוא מאומץ ולא ידוע אם הוא אכן כהן. יוסי המאוכזב מחליט שעליו לאתר את הוריו הביולוגיים כדי להתחקות אחר זהותו, והוא מבקש מלאה, אמו, לעזור לו לפרוץ למחשבים של 'בית הילד' כדי להוציא משם מידע על-אודות הוריו. לאה, שמכירה את המזכירות בבית הילד, לא מתלהבת לשתף פעולה עם יוסי, אך בסופו של דבר נעתרת לו. יוסי פורץ לאתר ומוציא משם את שם אביו, מאיר רפפורט, וביחד עם לאה הוא נוסע לבקרו בביתו. בעת שלאה דופקת על דלת הבית יוסי יושב נרגש ומפוחד ולאה מגלה שמאיר רפפורט נפטר. יוסי בוכה ועולה לקברו לומר 'אל מלא רחמים'.

שמעון מספר לאיציק ההמום שנועה בהיריון ואיציק מציע שהיא תבצע הפלה, אך שמעון כועס על בנו ודורש ממנו לקחת אחריות על מעשיו ולהתחתן עם נועה. נועה מבהירה לאיציק שהיא לא זקוקה לו, ואיציק מציע לה להתחתן.

שמעון לוקח את לאה לרופא מומחה כדי לקבל חוות דעת שנייה בדבר הסיכוי שמחלת הלב שלה תשפיע על ההיריון. הרופא מסביר שהמשך ההיריון הוא התגרות בגורל ואם היא לא תפיל את העובר היא מסכנת את חייה. הוא מציע כאלטרנטיבה לידה מוקדמת שבה לעובר יש 10% סיכויים לשרוד. שמעון רוצה בלידה מוקדמת, אך לאה לא מוכנה לשמוע על כך.  מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus