מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 1
מעורב ירושלמי | עונה שנייה | פרק 1
social
facebook whatsup email tweeter
30.1.11
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
הפרק הראשון מבליט את קשיי הזוגיות בחיי הנישואין בין לאה לשמעון, ראשי המשפחה. אלו הם נישואין שניים לשמעון שהתאלמן מאשתו הראשונה, והבעיות ביניהם מתסכלות את לאה ומעציבות אותה. היא הולכת לייעוץ אצל רב- פסיכולוג, ומבקשת משמעון שיבוא עמה לפגישות, אך הוא מסרב.

ז'אנר: דרמה | ישראל 2005 | 35 דקות | יוצרים : אודי ליאון ונסים לוי
בימוי: שי כנות | הפקה: סינפלוס


תקציר :

"מעורב ירושלמי" היא סדרת דרמה ישראלית המתארת משפחה מזרחית מסורתית ממוצא ג'רבי-תוניסאי המתגוררת בשכונת נחלאות בירושלים. סיפור המשפחה הוא סיפורה של החברה הישראלית, שכן כמו בציבור הישראלי, גם במשפחה זו חיים בכפיפה אחת דתיים, חילוניים, חרדים, ספרדים, אשכנזים, אנשי עסקים ולומדי תורה. הפסיפס המשפחתי משקף את התרבות הישראלית ואת האתגרים המעסיקים אותה כגון: זהות יהודית ודתית, שירות בצבא, ציונות, וכן נושאים כלל אוניברסליים כגון אהבה, זוגיות ויחסי הורים-ילדים.

הפרק הראשון מבליט את קשיי הזוגיות בחיי הנישואין בין לאה לשמעון, ראשי המשפחה. אלו הם נישואין שניים לשמעון שהתאלמן מאשתו הראשונה, והבעיות ביניהם מתסכלות את לאה ומעציבות אותה. היא הולכת לייעוץ אצל רב- פסיכולוג, ומבקשת משמעון שיבוא עמה לפגישות, אך הוא מסרב. לאה הרה, ולבד מההתמודדות עם הקשר הזוגי המקרטע, היא עוברת לבד את ההיריון ללא תמיכת בעלה.

קשיי זוגיות נוספים ניכרים אצל מיכל ואפרים, בנו הבכור והחרדי של שמעון, שעל אף אהבה גדולה השורה ביניהם, הם חלוקים בעיקר סביב עיסוקו של אפרים. מיכל, טוענת רבנית, מצפה מאפרים להקדיש את כל זמנו ללימוד תורה, אך הוא נאלץ לבטל תורה ולעזור לאביו בעסקי הבנייה שלו, ואף לשלם את מחיר כישלונותיו של האב - הם עוברים לגור בבית האב, מפני שדירתם עוקלה עקב עסקים כושלים של שמעון. ומיכל מתקשה להתמודד עם המעבר.

בפרק עולה גם סוגיית יחסי הורים-ילדים. בין לאה ויוסי, הבן המאומץ והנכה, מתרקמים יחסים סבוכים ומרגשים. יוסי חושש לאבד את מקומו בבית בעקבות הלידה הקרבה. קשר מיוחד ניכר בין שמעון לאריאלה, בתו הצעירה, המתגייסת לצבא ועוברת טירונות וקורס מדריכות חי"ר. אריאלה מתגעגעת לאביה ומתקשה להתאקלם בטירונות המפרכת.

לשמעון בן נוסף בשם איציק, מוזיקאי שעזב את הדת ומתכנן לרדת מהארץ עם חברתו נועה כדי להופיע בחו"ל. הוא מתלבט כיצד להודיע זאת לאביו, המאוכזב מאורח חייו. בין לבין מופיע גם הסב, אביו של שמעון, המוכיח את בנו על טעויותיו.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus