• שתפו
נגישות
EN

פנים.יום.זכרון - על אודות הפרוייקט

פרויקט "פנים. יום. זיכרון" מבקש לרתום את הטכנולוגיה העכשווית להחייאת רסיסי זיכרון אלה ולשיתופם עם כולנו, מתוך אמונה כי הזיכרונות נושאים משמעות מעבר ליום אחד בשנה

עבור רבים, יום הזיכרון מוקדש להתייחדות עם זכרם של אלה אשר הקריבו את חייהם למען הזכות לחיות כאן. עבור בני המשפחות השכולות, יום זה הוא מועד רשמי בלבד, מכיוון שמבחינתם כל יום הוא יום זיכרון - יום ההולדת, יום הנישואים, החופשה האחרונה. כל רגע צופן בחובו רסיסי געגוע.

 

פרויקט "פנים. יום. זיכרון" מבקש לרתום את הטכנולוגיה העכשווית להחייאת רסיסי זיכרון אלה ולשיתופם עם כולנו, מתוך אמונה כי הזיכרונות נושאים משמעות מעבר ליום אחד בשנה.
 

כל שנה אנו פונים ליוצרים צעירים מתחום האנימציה בבקשה להנציח רגעי מפגש וחסד, רגעים מהחיים. שהמשפחות שאיבדו את יקיריהם, ניאותו לפתוח את לבם ולשתף את היוצרים בסיפור אישי וברגע בלתי נשכח שמסמן עבורם את זה שאיננו. אנו מקווים להעמיק ולבסס מאגר זיכרונות וירטואלי ישראלי רחב ממדים.

 

אל הפרויקט יצטרפו השנה חמישה סיפורים המנציחים רגעי זיכרון ומספרים את סיפוריהם של ליאור נתן ( נהרג במלחמת יום  הכיפורים, 1973), מירה בן ארי ( נהרגה במלחמת יום העצמאות, 1948), יובל הראל ( נהרג במלחמת לבנון הראשונה, 1982), עמית יאורי ( נהרג בצוק איתן, 2014 )ומשה יצחק טובל ( נהרג במלחמת יום הכיפורים, 1973) זכרונם לברכה. 

 

המיזם זוכה לתהודה רבה ולתגובות עוצמתיות רבות.  עד כה נוצרו כ 40 סרטים קצרים. גם השנה (2019) סרטי פנים.יום.זיכרון יוקרנו בטקסים ואירועים רבים ברחבי הארץ והעולם,  וישמשו באינספור פעילויות חינוך והעשרה.

 

אנחנו מזמינים קרובי משפחה וחברים של חיילים שנפלו להמשיך לשלוח אלינו סיפורים אישיים ולהצטרף למארג הזיכרון הייחודי. אנו מזמינים גם את הצופים לשתף בסרטים ולהרחיב את מעגלי הזיכרון. 

 

יוצרים: 

מנכ"ל בית אבי חי: ד"ר דיויד רוזנסון 

הקמה וניהול: יטבת פייראיזן - וייל

ריכוז והפקה: לירן ליפשיץ 

ליווי אומנותי:  אוסי ואלד 

                     2013-2016 - נועם נדב 

                     2012 - ליאב צברי 

תחקיר: אביב לוקס

תוכניות חינוכיות: יניב בלום 

קידום ושיתופי פעולה: יעל בנבנשתי

יח"צ: מירה בראנט וקרנית באסון

פרסום: שרון גיני

רעיון ראשוני: יוחאי חדד

 

כל הזכויות שמורות לבית אבי חי, 2007-2019 © akum האתר פועל ברשיון אקו"ם logo_foote קרן אבי חי תנאי שימוש, הצהרת פרטיות וזכויות יוצרים