אמנם שערי בית אבי חי עדיין סגורים >>
×


אמנם שערי בית אבי חי עדיין סגורים, אך אנו ממשיכים להציע לכם מגוון עשיר של תכניות, שיעורים וסדנאות דרך "זוּם" או פייסבוק Live, היישר אל הספה אצלכם בבית. הצטרפו אלינו!

באיחולי בשורות טובות -

הנהלת בית אבי חי

נגישות
EN

פנים.יום.זכרון - על אודות הפרוייקט

פרויקט "פנים. יום. זיכרון" מבקש לרתום את הטכנולוגיה העכשווית להחייאת רסיסי זיכרון אלה ולשיתופם עם כולנו, מתוך אמונה כי הזיכרונות נושאים משמעות מעבר ליום אחד בשנה

קרוב לעשור שבית אבי חי מוביל את מיזם ההנצחה הייחודי "פנים.יום.זיכרון". הפרויקט רותם את טכנולוגיות האנימציה למלאכת החייאת רסיסי זיכרון מחייהם של חיילים שנהרגו, ומפגיש בין משפחות החללים לבין יוצרי אנימציה ויחד, מחיים זיכרון מאדם שאינו בחיים לרגעים מצוירים לנצח.

 

אל הפרויקט הייחודי יצטרפו השנה ארבעה סיפורים המנציחים רגעי זיכרון אשר מספרים את סיפוריהם של אורי אנסבכר ( אשר נרצחה באכזריות בעין יעל ירושלים, 2019 ), צחי איטח (נפל בהגנה על מוצב הבופור, ההרוג האחרון בצה"ל לפני היציאה מלבנון בשנת  2000), אהוד וחגי גורדון (תאומים אשר נהרגו , בהפרש של 13 ימים בלבד זה מזה, במלחמת יום הכיפורים. 1973) נועם גולדמן (אשר נהרג במלחמת לבנון השנייה, 2006) 

 

השנה, בשל מגיפת הקורונה, יום הזיכרון אינו דומה לכל מה שהכרנו בעבר. השנה לא נוכל לעמוד יחד בצפירה, לא נוכל להיות עם המשפחות השכולות בבתי העלמין לחבק ולהתגעגע, לא נוכל להיפגש ולזכור פנים מול פנים. השנה נתחבר לזיכרונות ולגעגועים כל אחד מביתו ממשפחתו ובעיקר דרך המסך.

 

הקמנו מאגר של סרטי הנצחה ייחודיים, סרטים המעיזים לזכור אחרת, לזכור רגעים מהחיים שהיו, ואינם. ליצור מאגר זיכרונות קולקטיבי- אלטרנטיבי – שמתמקד ברגעים מהחיים. נדמה כי דווקא בתקופת הבידוד הזו – כשהכל הופך ליותר ויותר אישי וביתי – המבט על  הזיכרון דרך סרטי האנימציה ודרך הזיכרונות מהחיים – רלוונטי  אף יותר מתמיד."

 

בית אבי חי יפתח לקראת יום הזכרון את מאגר סרטי ההנצחה. כ-50 סרטים מעשור של זיכרונות וגעגועים ושל חיים.

 

עבור רבים, יום הזיכרון מוקדש להתייחדות עם זכרם של אלה אשר הקריבו את חייהם למען הזכות לחיות כאן. עבור בני המשפחות השכולות, יום זה הוא מועד רשמי בלבד, מכיוון שמבחינתם כל יום הוא יום זיכרון - יום ההולדת, יום הנישואים, החופשה האחרונה. כל רגע צופן בחובו רסיסי געגוע.

 

פרויקט "פנים. יום. זיכרון" מבקש לרתום את הטכנולוגיה העכשווית להחייאת רסיסי זיכרון אלה ולשיתופם עם כולנו, מתוך אמונה כי הזיכרונות נושאים משמעות מעבר ליום אחד בשנה.

 

השנה, לצד פרסום סרטי האנימציה החדשים המצטרפים למאגר הזיכרונות הוירטואלי ההולך ומתרחב, בית אבי חי משיק ביחד עם עמותת "האחים שלנו" את מיזם 'מתחברים וזוכרים'. מטרת המיזם לקיים אלפי מפגשי זום וירטואליים, שיאפשרו למשפחות השכולות ולציבור הרחב לציין יחדיו את יום הזיכרון, גם במציאות העכשווית המאתגרת, שנכפתה עלינו בשל מגיפת הקורונה. המפגשים יתקיימו באמצעות פלטפורמה דיגיטלית שהמיזם מספק, במטרה לזכור את הנופלים ולחבק את המשפחות השכולות. על מנת לארח מפגש או להתארח יש להירשם באתר: https://connect2care.ourbrothers.co.il/#/

 

יוצרים: 

מנכ"ל בית אבי חי: ד"ר דיויד רוזנסון 

מנהלות המיזם: יטבת פייראיזן - וייל ולירן ליפשיץ

ליווי אומנותי:  אוסי ולד 

                     2013-2016 - נועם נדב 

                     2012 - ליאב צברי 

תחקיר: אביב לוקס

תוכניות חינוכיות: אוריה גולדנברג כספי

קידום ושיתופי פעולה: יעל בנבנשתי

יח"צ: מירה בראנט וקרנית באסון

פרסום: שרון גיני

דיגיטל: מתן חיים 

רעיון ראשוני: יוחאי חדד

 

כל הזכויות שמורות לבית אבי חי, 2007-2020 © akum האתר פועל ברשיון אקו"ם logo_foote קרן אבי חי תנאי שימוש, הצהרת פרטיות וזכויות יוצרים