וסרמן איש הגשם
וסרמן איש הגשם
social
facebook whatsup email tweeter
24.10.10
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
גיבור הסרט הוא אברהם וסרמן, ניצול שואה, חקלאי וחבר מושב ותיק. אברהם נולד למשפחה דתית שהושמדה בשואה, ועל כן הוא כועס על אלוהים ושונא כל דבר שקשור בדת. עם השנים שינה המושב שלו את פניו וכיום מתגוררים בו דתיים רבים. אברהם מתקומם על תהליך זה ומתריס נגדו בכל הז

ז'אנר: דרמה | ישראל 2005 | 54 דקות | בימוי: עידית שחורי | תסריט: דוד אקרמן 
הפקה: ינוסן הפקות, מוש דנון ויפעת פרסטלניק 


תקציר:

גיבור הסרט הוא אברהם וסרמן, ניצול שואה, חקלאי וחבר מושב ותיק. אברהם נולד למשפחה דתית שהושמדה בשואה, ועל כן הוא כועס על אלוהים ושונא כל דבר שקשור בדת. עם השנים שינה המושב שלו את פניו וכיום מתגוררים בו דתיים רבים. אברהם מתקומם על תהליך זה ומתריס נגדו בכל הזדמנות בפני חברי המושב.

לאברהם שתי בנות. אחת מהן, נעמי, נישאה לבחור דתי וחזרה בתשובה, ואברהם חווה זאת כמרד נגדו וניתק עמה כל קשר, אף שהיא ממשיכה לגור עמו באותו מושב. בנה היחיד של נעמי הגיע לגיל ההתבגרות ומתחיל לגלות סימני זלזול בדת. נעמי נבהלת שכן היא ויתרה על משפחתה למען הדת והמשבר יוצר מתח בינה לבין בעלה.

 vvsrmn_2

בתו השנייה של אברהם, עמליה, נשארה נאמנה לו והמשיכה לגור עמו גם לאחר מות אמה. היא בקשר עם אורי, בחור דתי נוסף מהמושב, אך חוששת להתחתן אתו כדי לא להשאיר לבד את אביה הזקן.

נקודת הפתיחה של הסרט היא שנת בצורת המסכנת את כל גידולי השדה. אברהם שהשקיע את כל כספו בשדות רואה איך השקעתו יורדת לטמיון וזקוק לחסדי שמים או לחסדי המושב על מנת שלא יאבד את שדהו, שכעת הוא כל עולמו. ועד המושב מסכים לעזור לאברהם כספית, אך מתנה זאת בהשתתפותו בתפילה ציבורית מיוחדת לגשם שהוא מארגן. אברהם מסרב להגיע לתפילה בשל עקרונותיו.

יממה אחרונה נותרה כדי להציל את השדה והמתח בתוך המשפחה גובר. המעקלים מגיעים, ואברהם עומד להתאבד כי אין טעם לחייו בלי השדה.

ואז ... הגשם מתחיל לרדת ...

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus