מאין DATA - יום שני לכנס
מאין DATA
social
facebook whatsup email tweeter
25.6.19
שלישי
18:00
מאין DATA
שלחו
לחבר

מאין DATA - יום שני לכנס

#אנושיות_בעידן_של_חדשנות_טכנולוגית

אולם

 

18:00 | מבצר בזמן: האם השבת תשמור עלינו מפני הטכנולוגיה?

"היום השביעי הוא כארמון בזמן", כתב א"י השל. מבלי משים הפכה השבת במאה העשרים למעוז האחרון שאינו נשלט על ידי הטכנולוגיה ובראשית המאה העשרים האחת ליום נטול מסכים ותקשורת דיגיטלית. האם כל זה הולך להשתנות? לקראת עידן של ממשק אדם-מכונה, בתים חכמים וטכנולוגיות בינה מלאכותית המוטמעות באופן עמוק בחיינו - כיצד תיראה השבת העתידית? האם השבת תמשיך לשמור עלינו וכיצד אנחנו נשמור עליה? שיחה על ההיבטים הטכנולוגיים ועל ההשכלות הרעיוניות, ההלכתיות והסוציאליות של שבת 2025.

בהשתתפות: רחלי שפרכר פרנקל, פרופ' דרור פיקסלר והרב אמנון דוקוב

מנחה: ד"ר יהודה יפרח


 

19:00 | פרטיות וזכויות דיגיטליות: תמונת מצב

האם הגיע הזמן להצהיר שפרטיות היא נחלת העבר? והאם יש מקום להודות שהיתרונות של עידן המידע גוברות על החסרונות? אחרי שני עשורים של מאבק - שיחת חתך של המשמעויות והמחירים של מות הפרטיות ועל סימון המאבקים הבאים הנוגעות לזכויות הדיגיטליות שלנו

בהשתתפות: עו"ד יהונתן קלינגר, עו"ד רבקי דב"ש

מנחה: דרור גלוברמן

 

20:00 | האתיקה של האלגוריתם: לקראת גיבוש קוד אתי ישראלי לבינה מלאכותית

מה קורה כשהאלגוריתם מפלה לרעה נשים או מזרחים? האם עדיף שרכב אוטונומי יקפח את חייו של תינוק או של אישה מבוגרת? והאם ראוי לפתח טכנולוגיה שתביא לייתורם של מאות עובדים?

דיון על ההיבטים האתיים בפיתוח של טכנולוגיות חכמות המבוססות על למידת מכונה: איך קובעים את אמות המידה המוסריות, מי נושא באחריות המשפטית למעשים של רובטים וכמה המדינה צריכה להתערב?

 

בהשתתפות: הרב יובל שרלו, ד"ר תומר שדמי וד"ר תומר סיימון

מנחה: דרור גלוברמן

 

103

 

19:00 | שקט וקשב בעידן דיגיטלי: איך מתמודדים עם כל הרעש?

האדם הדיגיטלי חשוף ליותר מידע מאי פעם, נגיש וזמין בכל רגע אפשרי ונתון למאבק מתמיד על תשומת ליבו מצד מפרסמים, פוליטיקאים ואף נוכלים… כיצד כל זה משפיע על אורח החיים שלנו, על הזוגיות וחיי המשפחה או הבריאות האישית שלנו? שיחה על החיים בעידן המסכים מלווה בעצות שימושיות וכלים פרקטיים להתנהלות נבונה ביחס לתקשורת דיגיטלית

פרופ' יאיר עמיחי המבורגר ויעל מן שחר

 

20:15 | עם הפנים לאחר הוירטואלי: הגות דיאלוגית במבחן הזמן

הפילוסופיה הדיאלוגית העלתה את השימוש במושגים פנים, אחר ואחריות ואני-אתה לתוך העולם השבור שלאחר מלחמות העולם של המאה הקודמת. האם ההגברה של המציאות הוירטואלית המנכרת בימינו, עשויה לנער את האבק מעל הרעיונות שחיפשו את הנצח ביחסים הבינאישיים? כיצד הטכנולוגיה משפיעה על האמפתיה שלנו והאם יש מקום לאתיקה במערכת היחסים בין בני אדם למכונות?

יותם יזרעאלי משוחח עם הרב דניאל אפשטיין

 

חצר

 

21:30 | מופע נעילה - חימום מנועים

לבנת בן חמו בשיחה עם אסף אמדורסקי על יצירה מוזיקלית בעידן דיגיטלי עם ביצועים אקוסטיים ואלקטרוניים למיטב השירים


 

ח7

 

 

19:15, 21:45 | יש תורם!

מסע תת מודע זמני בעקבות המחזה הגנוז של מאיר אריאל

כאן. באמצע הזמן. בין בקעת שנער לנהר ירקון. בין מגדל בבל למחשבים חולמי חלומות. בין נבואות זעם לביטוח לאומי. נקרא איזה ספר. נשיר איזה שיר. אם יתמזל מזלנו נמצא גם דבר מה להאמין בו.

אחרי כמה זמן נבדוק שהלב עוד פועם. אם פועם, מצוין - נוכל לבדוק שוב עוד מעט.

אולי נזכה שמישהו יצטרך לנו. אולי נצטרך למישהו אחר. אולי נראה את כל החיים מבעד מעקה, וננסה להזכר - בכותנה, באדמה, במגע, בריח, בהורים. נו? עוד פועם? יופי. ומה עכשיו? קדימה? אז קדימה. רק קדימה.

 

עיבוד, בימוי ומשחק: יונתן בלומנפלד | ע. במאי: שי קסל | עיצוב תפאורה ותלבושות: משי כהן | ליווי אומנותי: יעל טל | סאונד: דדי נדה | תאורה: אדם רוטביט | הפקה: ערן פיטוסי ומיטל יששכר | ייעוץ מחקרי: פרופ' ניסים קלדרון | ייזום ופיתוח תוכן: יאיר יעקב

מבוסס על המחזה "יש תורם" שכתב והלחין מאיר אריאל. באדיבות: משפחת אריאל ועננה בע"מ

 

  • שימו לב! חלוקת כרטיסים למחזה (ללא תשלום נוסף לבאי הכנס) ביום המופע החל מהשעה 18:00 בלובי בית אבי חי בלבד. על בסיס מקום פנוי.

10418912_862860833808888_5296495847815143880_n

 

 

 

מיצבים לאורך ימי הכנס: 

 

Qualified Self: 12 Things I Know About You

הדברים שהטכנולוגיה יודעת עלינו והדברים שאנחנו יודעים להפיק מזה. תערוכת המסלול לעיצוב וטכנולוגיה, במסגרת התואר השני לעיצוב תעשייתי באקדמיה לעיצוב ואמנות בצלאל בירושלים,  בוחנת את יחסי הגומלין שבין מידע לתודעה ובין הדאטה לבין האנושות והאנשים המייצרים אותה. התערוכה משקפת את הרוח החדשנית של המסלול ומתמקדת באופנים בהם מעצבים ואנשי טכנולוגיה יכולים ליצור אלטרנטיבות הרותמות את המידע הקיים על מנת לפרש, להעניק ערך ולשפר את איכות חיינו.

משתתפים:  ניר בט, רינת גולדברגר, ארז  ודעי, מיכל חן שנחאי, בן לב, מיכל לבנטל, שלומי  מיר, בילי רגב, תום רזניק, טל ניסים, נעמי סלייני, מרים  סלע, שי צוקר, יניב קלנר, שירה שובל, יערה שטנר

אוצרות: נעמי סלייני

ראש המסלול: שראון פז

 

Bezalel_bilingual

 

 

מציאות משתנה: חווית מציאות מדומה של חולי אלצהיימר

כיצד מציאות מדומה (VR) יכולה לסייע לנו לפתח אמפטיה?

חווית מציאות מדומה אינטראקטיבית דרכה יוכל הקהל לחוש את תפיסת המציאות של אשה מבוגרת חולת אלצהיימר, בעודה מנסה לקיים שגרת חיים בסיסית ולבצע מספר מטלות בית פשוטות. ביצוע המטלות משתבש באופן הממחיש את הליקויים שחווים החולים ויוצר תחושת תסכול וחרדה אצל המשתמש המשקפת את הקושי הרגשי והמנטלי שבו נתונים החולים.

יוזמי הפרוייקט:

נופר לאור, סטודנטית לעיצוב תעשייתי, מכללת הדסה

גרג פיטרס פונשטיין, סטודנט בתוכנית MD-PhD בפקולטה לרפואה, האונ' העברית

פרופ' יאיר ברטל, חבר סגל בפקולטה למדעי המחשב, האונ' העברית.

תיכנות: שי בלסיאנו, מפתח VR

המיזם מתקיים בתמיכת: האוניברסיטה העברית, מכללת הדסה, ביה"ח הדסה עין כרם וג'ויינט ישראל

ֹ

הפקה: מיטל יששכר - MiniPro הפקות

 

 

 
מחיר ליום: 70 ₪ | סטודנטים: 50 ₪ מחיר ליומיים: 120 ₪ | סטודנטים: 100 ₪
 
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus