צא מן התיבה
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
30.10.08
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

צא מן התיבה

אלימות. רצח בתוך ומחוץ למשפחה. מבול של סיפורי זוועה קטנים וגדולים ממלא את ימינו בעניין פרוורטי ובחוסר אונים גדול. האם עדיף להוריד פרופיל, להתרכז במשכנתא ובילדים, לחכות עד יעבור זעם, או לצאת מעצמנו ולהתהלך עם אנשים? עליות פרשת נח

ראשון
"בואי, נלך מכאן" הוא אומר לה ומושך את ידה. היא ממשיכה להביט בשני הצעירים, באלימות המבצבצת. ריח של סכנה באוויר. עשרות כבר מתגודדים סביבם. "בואי, נלך" הוא אומר. ומה יאמר? ואולי יש למישהו מהם סכין, ואולי יתנפלו עליו באגרופים, ומה יעשה? הרוע מתהלך בעולם ולא הוא יעצור אותו.

שני
רוע. אתה קורא עליו בעיתון ונאנח. במדורי הפלילים, במדורי הביטחון, במדורי הכלכלה. רוע גלוי, חמדני, אלים. אתה קורא עליו ובלב פנימה אתה עובר למדרכה השנייה. יש לו, לרוע, עוצמה בלתי מוגבלת שכוחה שמור לחסרי הגבולות. לפעמים נדמה שזה מציף, הרוע הזה, שהרי ככל שהרוע גדול יותר כך אנו משוכנעים יותר בחוסר יכולתנו לעוצרו. יותר נוח ככה.
ysh_mqshyb_lmvsyqh

שלישי
"נח איש צדיק תמים היה בדורותיו, את האלהים התהלך נח". חכמי התלמוד אומרים שאם היה חי בימיו של אברהם אבינו - לא היה נחשב צדיק. אולי דווקא בגלל שהוא היה כל כך תמים. אולי בגלל שהוא התהלך עם אלוהים בזמן שהמין האנושי נשחת עד לבלי תקן.

רביעי
"כדי שהרוע ינצח די בכך שהטובים ישבו בשקט" (אדמונד ברק)

חמישי
ואולי בכל זאת להיכנס אל תוך התיבה עד יעבור זעם. להתרכז בילדים, באשה. לשמור על מקום העבודה. אולי לפעמים צריך לחכות לאיזה מבול שיבוא וישטוף את הכל. אולי הבחירות. אולי מלחמה.

hpgnt_stvdntym4
האם הם לא מסתפקים רק ב"פרווה". הפגנות הסטודנטים ערב פתיחת שנת הלימודים

שישי
החסידים קראו לזה "צדיק בפרווה" - זה שיש לו חמישה רובל והוא קונה בהם מעיל פרווה לחמם את עצמו במקום עצים כדי לחמם גם את חבריו.

שביעי
qsht_ml_lyrvshlym
 השבוע בירושלים: זוכר הברית (לא הצלחנו להתאפק) 
פרשת נח מסתיימת בלידתו של אברהם. נח יישאר אנקדוטה היסטורית. רפסודת ההצלה של המין האנושי. את ההיסטוריה היהודית לא יכתוב מי שהתהלך עם האלוהים, אלא מי שהתהלך עם אנשים.

מפטיר
הבחירות בפתח. צאו מן התיבה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus