שלום לתמימות
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
2.9.11
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

שלום לתמימות

כל כך אנחנו רגילים להפריד. להמליך עלינו אלים-מומחים לכל נושא. החברה לסוציולוג, הנפש לפסיכולוג, התשוקה לסקסולוג, הרוח לתיאולוג. אלי ויסברט -עליות - פרשת שופטים.

ראשון
שלום לתמימות 
למדתי גם אני לשקר 
לא יקרה לי דבר אחרי שאמות 
אין בסוף עולם אחר 
למדתי גם אני לשקר 
לא יקרה לי דבר אחרי שאמות 
אין בסוף עולם אחר 
(רונית שחר)

 

שני
ומה זה בכלל להיות תמים? איפה עובר הקו שמבדיל בין תמימות לפיקחון, בחיים מלאי אכזבות וצלקות? הרי אנחנו חווים נטישה, רעב ומצוקה כבר בשבוע הראשון של חיינו. מחלקים בין קרוב ואהוב לרחוק וחשוד עוד לפני שאנחנו יודעים לבטא את שמנו. נצרבים בלקחים שהולכים ופוקחים את עינינו שוב ושוב. חיים שלמים. מתי, אם בכלל, היינו תמימים?

 

שלישי
כאשר התלמיד שואל את החכם יַגְ'נְיָוַואלְקִיָה כמה אלים קיימים, זה עונה: "שלושה ושלוש מאות, ושלושה ושלושת אלפים".
"כן כמובן," אומר התלמיד, "אבל באמת, יג'ניוואליקיה, כמה אלים קיימים?"
"שלושים ושלושה."
"כן כמובן," אומר התלמיד, "אבל באמת, יג'ניוואליקיה, כמה אלים קיימים?"
"שישה."
"כן כמובן," אומר התלמיד, "אבל באמת, יג'ניוואליקיה, כמה אלים קיימים?"
"שלושה."
"כן כמובן," אומר התלמיד, "אבל באמת, יג'ניוואליקיה, כמה אלים קיימים?"
"שניים."
"כן כמובן," אומר התלמיד, "אבל באמת, יג'ניוואליקיה, כמה אלים קיימים?"
"אחד וחצי."
"כן כמובן," אומר התלמיד, "אבל באמת יג'ניוואליקיה, כמה אלים קיימים?"
"אחד."
ברהדארנייקה אופנישד, 3.9.1 

 

רביעי
כִּי אַתָּה בָּא אֶל הָאָרֶץ, אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לָךְ – לֹא תִלְמַד לַעֲשׂוֹת כְּתוֹעֲבֹת הַגּוֹיִם הָהֵם. לֹא יִמָּצֵא בְךָ מַעֲבִיר בְּנוֹ וּבִתּוֹ בָּאֵשׁ, קֹסֵם קְסָמִים, מְעוֹנֵן וּמְנַחֵשׁ וּמְכַשֵּׁף. וְחֹבֵר חָבֶר, וְשֹׁאֵל אוֹב וְיִדְּעֹנִי, וְדֹרֵשׁ אֶל הַמֵּתִים. כִּי תוֹעֲבַת יְהוָה כָּל עֹשֵׂה אֵלֶּה, וּבִגְלַל הַתּוֹעֵבֹת הָאֵלֶּה יְהוָה אֱלֹהֶיךָ מוֹרִישׁ אוֹתָם מִפָּנֶיךָ. תָּמִים תִּהְיֶה, עִם יְהוָה אֱלֹהֶיךָ. 

 

חמישי
ההוא שהתפלל בראש-השנה בדביקות עצומה וצעק בקולי קולות: 

"אלו ואלו בפצח מפצחים"... 

היטה אותו אחד מן הציבור ואמר לו: 

למה תצעק?  כלום אתה יודע פּירוש המלים הקשות האלה?  

החזיר הצעקן:

מה לי מלים קשות, מה לי מלים קלות?  כל המלים הקדושות משמעות אחת להן:  "ריבונו-של-עולם, פרנסה אני צריך"...

(ספר הבדיחה והחידוד / אלתר דרויאנוב)

 

שישי
כל כך אנחנו רגילים להפריד. להמליך עלינו אלים-מומחים לכל נושא. החברה לסוציולוג, הנפש לפסיכולוג, התשוקה לסקסולוג, הרוח לתיאולוג. כל כך אנחנו מפורקים לגורמים, עד שלא ידוע אם נצליח להרכיב מחדש.

 

שביעי
"תמים תהיה". לא לשמר תמימות אלא לחתור אליה. להיות שלם. לעמוד כל כולך מול כל כולו של האל. הרוח, הבשר, החלומות, המצוקות – כולם סולם אל השמיים. אל תפריד. אל תחלק. אל תסתיר. בוא תמים. בוא שלם. אל תשאיר שום דבר בחוץ. תמים תהיה עם אלוהיך. תמים תהיה עם אשתך. תמים תהיה עם עצמך.

 

מפטיר
"אַשְׁרֵי תְמִימֵי-דָרֶךְ, הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה"

(תהלים)

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus