שקט. בבקשה
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
24.11.10
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

שקט. בבקשה

ביקשתי לשבת איתך בשלווה, מיד קפץ עלי רוגזו של האוברדראפט. מיד קפץ עלייך רוגזו של המנהל. מיד קפצו עלינו המשימות וההבטחות ובכי הילד. מה עם קצת שקט? אלי ויסברט – עליות – וישב

ראשון


שלח לי שקט טוב מוגן
שלח לי שקט מענן
שלח לי שקט ממוכן
לשמוע שקט לא מכאן
תשלח לי שקט בקופסא, מארץ רחוקה.

שלח לי שקט מאורגן
שלח לי שקט מעודכן
שלח לי שקט מפואר
תשלח לי שקט מהכפר
תשלח לי שקט בקופסא, מארץ רחוקה.

שקט, שקט, שקט, שקט מופתי
מיום הולדתי עד יום מותי
שקט עד יום מותי.

שלח לי שקט מהודר
שלח לי שקט מאולתר
שלח לי שקט ירחי
תשלח לי שקט בין כוכבים
תשלח לי שקט בקופסא מארץ רחוקה.

(יונה וולך)

שני
וַיֵּשֶׁב יַעֲקֹב בְּאֶרֶץ מְגוּרֵי אָבִיו בְּאֶרֶץ כְּנָעַן.

אֵלֶּה תֹּלְדוֹת יַעֲקֹב: יוֹסֵף, בֶּן שְׁבַע עֶשְׂרֵה שָׁנָה, הָיָה רֹעֶה אֶת אֶחָיו בַּצֹּאן...
 

שלישי
ביקש יעקב לישב בשלווה – קפץ עליו רוגזו של יוסף (רש"י)
שקט שקיעה 1

רביעי
ביקשתי לשבת איתך בשלווה, מיד קפץ עלי רוגזו של האוברדראפט. מיד קפץ עלייך רוגזו של המנהל. מיד קפצו עלינו המשימות וההבטחות ובכי הילד. מיד קפצנו שפתינו. מיד רגזנו זה על זו ועל העולם כולו.
 

חמישי
בבסיסה של תורת המדיטציה והחופש מהסבל נמצאת ההתמודדות עם עורב פנימי, עורב המחשבות. העורב אשר מדבר אלינו מתוך הראש שלנו, משתמש בקול שלנו, מתבטא בשפה שלנו, וקורא לעצמו "אני" כאילו שהוא זה אנחנו...


צינוק נחשב בכלא לעונש החמור ביותר. סוגרים את האדם בחדר קטן לכמה ימים, ומשאירים לעורב לעשות את שאר העבודה"
 

(ניסים אמון, "חכמת המזרח")

שישי
עליות וישב
מה שאתה צריך זה שקט, בנאדם, זה הכל. איזה זמן שבו הכל נשאר בחוץ – הדאגות, המחשבות, הפחדים, אפילו התקוות. לשים את כל זה בחוץ ולסגור עליך את הדלת. בשקט.

אבל אתה, אפילו מהטלפון שלך אתה לא יכול להתנתק.
 

שביעי

בתוך הרעש הגדול של החיים אנחנו מחפשים את השקט. רק ייגמר הפרויקט, רק נגמור עם התשלומים, רק יסתדר יוסף עם האחים. אבל השקט לא יבוא. לא משם. משם תמיד יבוא הרעש הבא. בתוך המהומה הגדולה השקט האמיתי היחיד שיימצא לנו, הוא השקט שניצור בתוכנו.
 

מפטיר
חבל שלשקט אין קהל  (אביתר בנאי)

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus