רצון האל
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
6.7.11
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

רצון האל

לרגע אחד מפסיקה הדת להיות נעלי הבית הישנות והמנחמות, והופכת לחוויה מאתגרת ומסוכנת. אלי ויסברט – עליות – פרשת בלק

ראשון

לפני כ-200 שנה חי זקן ושמו לאנג. ללאנג העני יש סוס ונכד יחיד שאותו אהב נורא יום אחד ברח סוסו. השמועות הופצו אמרו לו אנשי הכפר: "כמה מסכן אתה" אמר להם הזקן:"כך רצה האל" כעבור שבוע חזר סוסו עם עדר של סוסים יפים. אמרו לו אנשי הכפר: "איזה מזל יש לך" ענה להם הזקן: "כך רצה האל". נכדו של הזקן הלך להאכיל את הסוסים  וכשהאכיל את סוסי הפרא בעט בו סוס ונכדו של הזקן נקע את רגלו, אמרו לזקן אנשי הכפר: "כמה מסכן אתה" אמר הזקן: "כך רצון האל" באותו הזמן התקיימה מלחמה וגייסו את כל הנערים. הגיעו אל הזקן ואל נכדו וראו שרגל הנכד שבורה והמשיכו בדרכם. אמרו לו אנשי הכפר:"איזה מזל יש לך" אמר הזקן: "זה רצון האל".
 בסוף המלחמה מתו רוב הנערים אמר הזקן: "רע גורר לטוב וטוב גורר לרע".

 

שני
הפגנת כוח נגד מעצר הרבנים: הרב דב ליאור והרב יעקב יוסף השתתפו הערב (יום ב') בעצרת מול בית המשפט העליון בירושלים. כ-1,000 תומכים הגיעו לעצרת, בה הבהיר הרב ליאור כי הרבנים "צריכים להביע את דעתם ולא לחשוש שזה לא ימצא חן".

YNET, 04.07.11


שלישי
למה? מה זאת אומרת למה? כי זה רצון האלוהים, בני.
 

רביעי
בדיוק כמו הקמת המדינה, ושחרור הכותל, והשואה, והילד שנשכח ברכב הלוהט

הכל רצון האל

 

חמישי
וַיִּחַר אַף בָּלָק אֶל בִּלְעָם וַיִּסְפֹּק אֶת כַּפָּיו. וַיֹּאמֶר בָּלָק אֶל בִּלְעָם: לָקֹב אֹיְבַי קְרָאתִיךָ, וְהִנֵּה בֵּרַכְתָּ בָרֵךְ זֶה שָׁלֹשׁ פְּעָמִים! וְעַתָּה בְּרַח לְךָ אֶל מְקוֹמֶךָ... אָמַרְתִּי 'כַּבֵּד אֲכַבֶּדְךָ', וְהִנֵּה מְנָעֲךָ יְהוָה מִכָּבוֹד

וַיֹּאמֶר בִּלְעָם אֶל בָּלָק: הֲלֹא גַּם אֶל מַלְאָכֶיךָ אֲשֶׁר שָׁלַחְתָּ אֵלַי דִּבַּרְתִּי לֵאמֹר 'אִם יִתֶּן לִי בָלָק מְלֹא בֵיתוֹ כֶּסֶף וְזָהָב - לֹא אוּכַל לַעֲבֹר אֶת פִּי יְהוָה, לַעֲשׂוֹת טוֹבָה אוֹ רָעָה מִלִּבִּי. אֲשֶׁר יְדַבֵּר יְהוָה - אֹתוֹ אֲדַבֵּר!'

 

שישי
בלק, מלך מואב, מכיר את כהני הדת שלו. הוא יודע שרצון האל - גם הוא מטבע עובר לסוחר. הוא מכיר את המבט החסוד, את המילים הרכות שתמיד יסתדרו איכשהו עם מה שהיה מוסכם ממילא. הוא יודע שכהני הדת שלו לעולם לא יופתעו ממה שיזמנו להם עולמות הרוח. כי רצון האל, כמה מפתיע, תמיד יתאים לרצונם שלהם.

אבל בלעם מפתיע. אומר דברים שלא תכנן לומר. דברים שאינם עולים בקנה אחד עם הפופולאריות שלו בקרב תלמידים ומעריצים. בלעם חווה, במפתיע, גילוי אלוהים מטלטל, כזה שמסיט אותו מן הדרך הסלולה והנוחה של כהני הדת. לרגע אחד מפסיקה הדת להיות נעלי הבית הישנות והמנחמות, והופכת לחוויה מאתגרת ומסוכנת.

שביעי
ואולי רצון האל אינו אלא המעין האינסופי שממנו נובעים רצונותינו שלנו. המרחב האנושי האינסופי להיטיב או לפגום. זה שמכוחו אנו בונים סולמות אל השמיים.

 

מפטיר
"האלוהים אינו רוצה שרק נהיה מאושרים, אלא שנהפוך עצמנו למאושרים"

עמנואל קאנט

אלי ויסברט  

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus