מתיבה סתומה
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
6.10.10
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

מתיבה סתומה

צודק, אלוהים. וואלה צודק. הארץ נשחתה. הניסוי נכשל. טעם הפרי האסור חלחל והבאיש את לב האדם. צריך להתחיל מחדש. ונח? מה איתו? אלי ויסברט – עליות – פרשת נח

ראשון
וַיֹּאמֶר יְהוָה לְנֹחַ בֹּא-אַתָּה וְכָל-בֵּיתְךָ אֶל-הַתֵּבָה  כִּי-אֹתְךָ רָאִיתִי צַדִּיק לְפָנַי בַּדּוֹר הַזֶּה.  ב מִכֹּל הַבְּהֵמָה הַטְּהוֹרָה תִּקַּח-לְךָ שִׁבְעָה שִׁבְעָה אִישׁ וְאִשְׁתּוֹ וּמִן-הַבְּהֵמָה אֲשֶׁר לֹא טְהֹרָה הִוא שְׁנַיִם אִישׁ וְאִשְׁתּוֹ.  ג גַּם מֵעוֹף הַשָּׁמַיִם שִׁבְעָה שִׁבְעָה זָכָר וּנְקֵבָה לְחַיּוֹת זֶרַע עַל-פְּנֵי כָל-הָאָרֶץ.  ד כִּי לְיָמִים עוֹד שִׁבְעָה אָנֹכִי מַמְטִיר עַל-הָאָרֶץ אַרְבָּעִים יוֹם וְאַרְבָּעִים לָיְלָה וּמָחִיתִי אֶת-כָּל-הַיְקוּם אֲשֶׁר עָשִׂיתִי מֵעַל פְּנֵי הָאֲדָמָה.  ה וַיַּעַשׂ נֹחַ כְּכֹל אֲשֶׁר-צִוָּהוּ יְהוָה. 
 

שני
צודק, אלוהים. וואלה צודק. הארץ נשחתה. הניסוי נכשל. טעם הפרי האסור חלחל והבאיש את לב האדם. צריך להתחיל מחדש.
 

שלישי
ונח? מה איתו? נוח שותק.

aliyot
כמו לוט שמקבל בשתיקה את חורבנה של סדום. שותקים (פלאש90)

רביעי

כמו אדם וחוה שמקבלים בשתיקה את הגירוש מגן עדן. כמו קין שמקבל בשתיקה את גזירת הנדודים. כמו לוט שמקבל בשתיקה את חורבנה של סדום. שותקים.
 

חמישי
ולכאורה עסקנו בשלנו 
רק בשלנו 
בלי לבקש גדולות ונצורות. 
שלווה מופרת 
וכבר אחרת 
ואין טעם לכסות 
כי בפתח נכנסות - 
התמורות. 

זה בזו נביט 
ונתמה שנית 
אם ראינו נכונה 
לפעמים אני 
לפעמים אתה 
כה זקוקים לנחמה. 
 

(רחל שפירא)
 

שישי
ספר בראשית, ספר ההתחלות, לא יהיה ספרם של השותקים. גם לחוטאים השותקים וגם לצדיקים השותקים יוקדשו מספר פסוקים ותו לא. את אור הזרקורים יפנו פסוקי בראשית - ובעקבותיהם התורה כולה - למתקוממים, למתפללים, למתחננים. אין לתורת ישראל עניין בממלמלי "אמרתי לכם". אין לתורת ישראל עניין בענווים הממלטים את נפשם מן הספינה הטובעת.
 

שביעי
נח יינצל, ישתכר, יתגלה בקלונו ויצא מסיפור הראשית בלי להותיר חותם. חייל על לוח השחמט האלוהי. אברהם יתקומם כנגד מחיית סדום - ויהיה לאביהם הגדול של מאות מיליוני מאמינים בעולם כולו. מאמינים מסוג חדש, שתפקידם האלוהי הוא למחות נגד דין האלוהים, ולהביא חסד.
 

מפטיר
מאמינה באלוהים? אל תוותרי לו. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus