מתקשים
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
28.7.10
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

מתקשים

שש פעמים, לאחר חטא העגל קורא לנו האל "עם קשה עורף". אלי ויסברט מברר מה לעבודת אלילים ולעקשנות – עליות – פרשת עקב

ראשון
neck-after-sideview
סימנים לצוואר תפוס:  בד"כ הצוואר נתפס לאחר שנת לילה או באופן פתאומי. כאב באזור הצווארי, כאב ראש, הקרנה של הכאב לאזור הכתף ולאזור היד, חולשה של הזרוע ושל כף היד ותחושות של נימולים ועקצוצים. האבחון של הפגיעה הוא מסובך משום שהרבה פעמים לא נראית איזושהי בעיה בצילומים אך הסימפטומים נמצאים. בד"כ ראיון של המטופל וההיסטוריה הרפואית עוזרים מאוד לאבחן את הבעיה. ניתן לבצע צילומי רנטגן, CT ,MRI ו-US על מנת לשלול ולסנן בעיות אפשריות אחרות שגורמות לבעיה.
 

טיפול צוואר תפוס: לרוב, בהתאם להחלטת הרופא המטפל, הטיפול יהיה טיפול בסימפטומים של הכאב ע"י מנוחה וטיפול תרופתי. פיזיותרפיה להורדת הכאב ע"י עיסוי, חימום האזור, שימוש בטיפול להורדת כאב ע"י זרמים חשמליים מתיחות ומציאת הסיבה לכאבי הצוואר ומתן פתרון מתאים (לדוגמא, ישיבה נכונה מול מחשב) ישנה מחלוקת לגביי שימוש בצווארון ועדיין לא ידוע על מחקרים אשר מוכיחים את יעילותם במקרה של צוואר תפוס.

(מתוך האתר פיזי ) 
 

שני
את עומדת מולי. מטר שלושים וחמישה רושפי צדק כמו שרק בגיל 8 אפשר. נלחמת בחריקת שיניים על הזכות להחליט לבד, לטעות לבד. ואני יודע שאת בונה עכשיו את המקום שלך לא רק מולי, אלא מול העולם כולו; בשעה שאת נלחמת בי, את מחשלת את הרצון שלך למאבקים שעוד יבואו. ואני אומר לך לא. כי האמת היא שאי אפשר ואת צריכה להתמודד עם זה.
אבל גאה בך עד להתפקע.  
 

שלישי
וְיָדַעְתָּ - כִּי לא בְצִדְקָתְךָ יְהוָה אֱלהֶיךָ נֹתֵן לְךָ אֶת הָאָרֶץ הַטּוֹבָה הַזֹּאת לְרִשְׁתָּהּ, כִּי עַם קְשֵׁה-ערֶף אָתָּה.
 

רביעי
שש פעמים קורא לנו האל "עם קשה עורף". זה קורה אחרי חטא העגל. דוקא שם, במקום בו ביקשנו לעבוד אותו, את האל שהוציאנו ממצרים, אבל קצרה סבלנותנו מלחכות - דוקא שם הוא זיהה קשיות-עורף חמורה כל כך עד כדי שיאמר למשה "הַנִּיחָה לִּי, וְיִחַר אַפִּי בָהֶם וַאֲכַלֵּם".
 

חמישי
מה לעבודת אלילים ולעקשנות? תגיד 'עלוב', תגיד 'כפוי טובה', אבל מה למחוללים סביב עגל זהב ולעורף קשה?
 

שישי
כי כשהגב תפוס הגוף הופך להיות כלא. אתה לא רואה מה קורה מימינך ומשמאלך. כשהעורף שלך קשה אתה לא יודע להסתכל לשום מקום חוץ מאשר קדימה. גם לא כלפי מעלה.
 

שביעי
"כי עם קשה עורף הוא" אומר אלוהים למשה. זהו עם כלוא. עם שעוד לא יצא ממצרים. עם שעוד לא הפסיק להיות עבד. עבודת האלוהים דורשת חירות פנימית. לא קשיות עורף - לא נגד אלוהים, וגם לא בעדו.
 

מפטיר
רבים רודפים בעקשנות אחר הדרך שבחרו לעצמם. אחר המטרה - רק מעטים.

(פרידריך ניטשה)

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus