מלאכת החיים
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
21.4.10
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

מלאכת החיים

ביום השבת הוא ברא את סוף ההיסטוריה האלוהית וראשיתה של ההיסטוריה האנושית. משם מתחילה הספירה, מתחילים החיים, מתחיל הקיום. אלי ויסברט – עליות – פרשת אחרי מות קדושים

ראשון
- "מה ברא השם ביום השישי?"

- "אדם, חווה והחיות; אדם חווה והחיות; אדם חווה והחיות ילד חן שלי"

- "מה ברא השם ביום השבת?"
- "אבא, זה לא בשיר"

 

שני
בריאה
מה ברא השם? אלוהים בורא את האור, דורה
את ההתחלה הוא ברא, אהובה שלי. את סוף הבריאה ותחילת הזמן. ביום השבת הוא ברא את סוף ההיסטוריה האלוהית וראשיתה של ההיסטוריה האנושית. משם מתחילה הספירה, מתחילים החיים, מתחיל הקיום. 


שלישי
קופץ לקפה אצל תמר וזאבי בדגניה א'. בשביל הקצר שמחבר בין בית הראשונים לבית שלהם אתה מבין פתאום שבשביל הזה הלכו גם יוסף בוסל ואחד עשר החברים והחברות מהקומונה החדרתית, ורחל המשוררת, וא.ד. גורדון ושלום מהרפת שקפץ ראשון עם שני בקבוקי מולוטוב על הטנק הסורי. 

והלב פועם בחוזקה. ואתה לא יודע למה.

רביעי
טועים אלה שאומרים על העבר, שאפשר לקבור אותו, כי העבר חוצב את דרכו החוצה בציפורניו. 

חאלד חוסייני, "רודף העפיפונים"

חמישי
"וידַבֵּר יְהוָה אֶל מֹשֶׁה לֵּאמֹר: דַּבֵּר אֶל כָּל עֲדַת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וְאָמַרְתָּ אֲלֵהֶם -  קְדֹשִׁים תִּהְיוּ,  כִּי קָדוֹשׁ אֲנִי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם.  אִישׁ אִמּוֹ וְאָבִיו תִּירָאוּ, וְאֶת שַׁבְּתֹתַי תִּשְׁמֹרוּ,  אֲנִי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם."

שישי
פרשה שלמה מייחדת התורה לציווי "קדושים תהיו". מסכת מפורטת של ציוויים ובראשם, בנשימה אחת, הציווי לשמור את השבת ולכבד את ההורים. פסוק אחד מאחד את העבר כולו ליחידת זמן אחת, מראשית הימים ועד לנקודה בה נושק העבר בעקבי חייו של האדם. 

עליות עיניים
מביט אל עיניהם ורואה את הדורות כולם (פלאש 90)

שביעי
העבר שלך מתחיל בראשית העולם ונמשך עד הוריך. הם החיבור אל הכל. בכל פעם שאתה מביט אל עיניהם אתה רואה את הדורות כולם. את כל הנשגב והנתעב, את כל הישגיו ואת כל קשייו של האדם. מהשבת הראשונה, הבראשיתית, ועד לאביך ואמך משתרשרת האנושיות כולה. כל מה שאתה.
כבד את זה. 

מפטיר
מתי בפעם האחרונה עשית שבת אצל ההורים?

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus