כל הזכויות שמורות?
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
2.3.11
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

כל הזכויות שמורות?

חמש שנים. בן אדם. חמש שנים. הכסף שגייסת, האנשים ששכנעת, השעות שהשקעת. ועכשיו זה עומד. חנוכת הבית. שולחנות מפלסטיק ומיצים ובורקסים וכל האנשים האלה שמסתובבים ודורכים על המרצפות שבחרת. ופתאום אתה מבין שזה כבר לא שלך. אלי ויסברט - עליות - פקודי

ראשון

וַיָּקֶם מֹשֶׁה אֶת-הַמִּשְׁכָּן... כַּאֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה אֶת-מֹשֶׁה. 

וַיָּבֵא אֶת-הָאָרֹן אֶל-הַמִּשְׁכָּן... כַּאֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה אֶת-מֹשֶׁה.

וַיִּתֵּן אֶת-הַשֻּׁלְחָן בְּאֹהֶל מוֹעֵד... כַּאֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה אֶת-מֹשֶׁה. 

וַיָּשֶׂם אֶת-הַמְּנֹרָה... וַיַּעַל הַנֵּרֹת... כַּאֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה אֶת-מֹשֶׁה. 

וַיָּשֶׂם אֶת-מִזְבַּח הַזָּהָב... כַּאֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה אֶת-מֹשֶׁה. 

וַיָּשֶׂם אֶת-מָסַךְ הַפֶּתַח... וְאֵת מִזְבַּח הָעֹלָה... כַּאֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה אֶת-מֹשֶׁה. 

וַיָּשֶׂם אֶת-הַכִּיֹּר... כַּאֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה אֶת-מֹשֶׁה.

וַיָּקֶם אֶת-הֶחָצֵר סָבִיב לַמִּשְׁכָּן וְלַמִּזְבֵּחַ וַיִּתֵּן אֶת-מָסַךְ שַׁעַר הֶחָצֵר

וַיְכַל מֹשֶׁה אֶת-הַמְּלָאכָה. 

lyvt_zkrvn_yqb_0
הברון רוטשילד הנציח את שם אביו. זכרון יעקב (פלאש90)

שני

הברון אדמונד ג'יימס דה רוטשילד הנציח את בני משפחתו בשמות של המושבות שהוא טיפח ותמך בהן :  זכרון יעקב נקראת על שם אביו, יעקב ג'יימס מאיר רוטשילד; מזכרת בתיה נקראת על שם אמו, בטי (בתיה) דה רוטשילד. על שמו של מייסד שושלת הרוטשילדים, מאיר אנשל רוטשילד נקרא המוסד החינוכי מאיר שפיה. המושבה בת שלמה נקראת על שם אמו ואביה, סלומון (שלמה) מאיר רוטשילד, מייסד הענף של רוטשילדים באוסטריה.

 

על שמו של אדמונד ג'יימס (בנימין) רוטשילד נקראים: בנימינה, גבעת בנימין, קריית בנימין – שכונה בעמק זבולון בתחום קריית אתא, גן ציבורי "גן בנימין" בלב חיפה, מרכז תרבות חשוב "בית רוטשילד" על רמת הכרמל ואחד הרחובות הראשונים והסואנים של תל אביב "שדרות רוטשילד". על שם אשתו, עדה, נקראת גבעת עדה, בעבר מועצה מקומית וכיום חלק מבנימינה. כמו כן, היישוב שדמות דבורה שבגליל התחתון, נקרא על שם אשת בנו של אדמונד ג'יימס דה רוטשילד, דורותי (דבורה) דה רוטשילד. בנוסף, פרדס חנה קרויה על שם חנה רוטשילד, בתו של הברון נתן מאיר רוטשילד, הברון אדמונד ג'יימס דה רוטשילד.

 

שלישי
כל האדריכלים רוצים לחיות מעבר למותם.

(פיליפ קורטליו ג'ונסון)

 

רביעי
חמש שנים. בן אדם. חמש שנים. הכסף שגייסת, האנשים ששכנעת, השעות שהשקעת. ועכשיו זה עומד. חנוכת הבית. שולחנות מפלסטיק ומיצים ובורקסים וכל האנשים האלה שמסתובבים ודורכים על המרצפות שבחרת.

ופתאום אתה מבין שזה כבר לא שלך.

 

חמישי
אחרי מתן התורה בהר סיני מוביל משה את הקמת המשכן. בית האלוהים. שלא כמו התורה, שניתנה לו, את המשכן הוא יוצר במו ידיו. ועכשיו זה נגמר.

 

שישי
וַיְכַס הֶעָנָן אֶת-אֹהֶל מוֹעֵד וּכְבוֹד יְהוָה מָלֵא אֶת-הַמִּשְׁכָּן. וְלֹא-יָכֹל מֹשֶׁה לָבוֹא אֶל-אֹהֶל מוֹעֵד כִּי-שָׁכַן עָלָיו הֶעָנָן וּכְבוֹד יְהוָה מָלֵא אֶת-הַמִּשְׁכָּן.

 

שביעי
אחרי שהוא משלים את מפעל חייו, משה נסוג לאחור. אף שלט לא יישא את שמו. אף זכויות יתר לא יינתנו לו. המשכן לא שלו. הוא של האלוהים.

 

מפטיר
וְהָאִישׁ מֹשֶׁה עָנָו מְאֹד מִכֹּל הָאָדָם אֲשֶׁר עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה  

כתב: אלי ויסברט

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus